Polska

Pożar ośrodka dla bezdomnych. "Trzy kondygnacje i cały dach w ogniu"

Pożar ośrodka dla bezdomnych.

W miejscowości Biała w województwie wielkopolskim doszło do pożaru ośrodka dla bezdomnych. W budynku mieszkały cztery osoby - zdążyły się ewakuować przed przyjazdem służb. W akcji gaśniczej brało udział 21 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są znane.

Zgłoszenie o pożarze ośrodka dla bezdomnych w miejscowości Biała wpłynęło o godzinie 18.20. Ośrodek prowadzi stowarzyszenie Ankar w Białej. Zamieszkiwały go cztery osoby, które zdążyły się ewakuować z płonącego budynku przed przyjazdem straży pożarnej.

"Trzy kondygnacje i cały dach w ogniu"

Na miejsce wysłano 21 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległa część magazynowa budynku. - Po dojeździe na miejsce zastano magazynową część budynku całkowicie objętą ogniem. Trzy kondygnacje i cały dach były w ogniu – powiedział st. kpt. Patryk Zieliński ze Straży Pożarnej w Czarnkowie.

- Działania gaśnicze polegały na rozstawieniu podnośnika, podaniu prądu wody z góry. Roty gaśnicze weszły do środka, również podawały prądy wody. Równocześnie przeszukiwaliśmy część, w której mogły znajdować się osoby. 30 metrów części magazynowej uległo całkowitemu spaleniu – przekazał Zieliński. Na razie przyczyny pożaru nie są znane.