Polska

Pracownik więzienia zakażony koronawirusem

Pracownik więzienia zakażony koronawirusem
U jednego z pracowników zakładu karnego przy ulicy Kleczkowskiej we Wrocławiu stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kwarantanną objęto funkcjonariuszy, którzy mieli z nim kontakt, a osadzeni z oddziału, na którym pracował poddani zostali obserwacji medycznej.

Jak poinformowała w środę PAP rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska, sanepid objął kwarantanną funkcjonariusza z zakładu karnego przy ul. Kleczkowskiej 23 marca. Kwarantannie poddana została także żona mężczyzny, u której wynik testu nie potwierdził zakażenia.

Wcześniej funkcjonariusz był w pracy tylko raz, w nocy z 20 na 21 marca. Funkcjonariuszy, którzy mieli z nim tego dnia kontakt, objęto kwarantanną domową – powiedziała ppłk Krakowska.

Poinformowała, że wszyscy osadzeni z oddziału, na którym tej nocy pracował mężczyzna, są poddani obserwacji medycznej i zaostrzonym procedurom bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Oznacza to m.in., że nie kontaktują się z innymi osadzonymi.

Dyrekcja zakładu karnego jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologicznej i wykonuje wszystkie jej zalecenia i procedury związane z zagrożeniem koronawirusemdodała rzecznik.