Polska

Roboty w domach, wszechobecna sztuczna inteligencja... Wizja przyszłości według Huawei

Roboty w domach, wszechobecna sztuczna inteligencja... Wizja przyszłości według Huawei

Inteligentne drogi bez korków, roboty, które pojawią się w domach oraz rozwój A.I, który pozwoli prawie każdemu na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, rozwój sztuki czy badania naukowe. Taką wizję przyszłości snuje Huawei.

Eksploracja człowieka nigdy się nie zatrzyma. Powinniśmy wyjść poza to, co widzimy teraz i spojrzeć w przyszłość, przechodząc od innowacji do wynalazków. Obserwujemy gwałtowne zmiany w życiu, pracy i społeczeństwie, ponieważ każda branża wykorzystuje sztuczną inteligencję, 5G, cloud computing i inne nowatorskie technologie - mówi Kevin Zhang z Huawei. Jak więc będzie wyglądało życie w przyszłości?

Według badań, w najbliższych latach 14 proc. ludzi na świecie będzie korzystać z robotów w domach. Wzrośnie też przemysłowe użycie tego typu maszyn. Na 10 tys. pracowników będzie przypadać 103 roboty.

Możemy też liczyć na szybki rozwój sztucznej inteligencji. tego rozwiązania mają ułatwić wejście w eksperymenty, sztukę i innowację, odblokowując ludzki twórczy potencjał. A.I rozwiąże też problemy z barierami językowymi i ułatwi kontakty między firmami a klientami.  Zmiany czekają także ruch drogowy. Rozwój A.I oraz sieci 5G pozwoli na zbudowanie infrastruktury, która nie będzie się korkować. Do tego w ciągu najbliższych lat, aż 15 proc. samochodów będzie w stanie wymieniać informacje z otoczeniem i innymi pojazdami, znacznie zmniejszając ryzyko wypadków. 

Według ekspertów Huawei zmieni się też sposób szukania informacji w sieci. Urządzenia zaczną przewidywać, czego możemy szukać i same przedstawią nam informacje. Do tego, dzięki nowym sposobom kontaktów z komputerami czy robotami, nie trzeba będzie już wstukiwać wyszukiwanych danych samemu do komputera.