Polska

Ruszyła produkcja puszek dla WOŚP. "Po finale wrócą do nas i ponownie ich użyjemy"

Ruszyła produkcja puszek dla WOŚP.

Przygotowania do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy idą pełną parą. Ruszyła już produkcja puszek, do których 12 stycznia wolontariusze będą zbierać pieniądze. Na środowej konferencji prasowej Tomasz Żebrowski, prezes zarządu firmy odpowiedzialnej za produkcję skarbonek, przekonywał, że "nie tylko pięknie wyglądają graficznie, ale są też w pełni wyprodukowane z surowców odnawialnych". - Wyprodukowaliście przepiękną puszkę, która nie podda się ani złym wiatrom, ani deszczom, ani śniegom - mówił prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

O produkcji finałowych puszek na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówił podczas środowej konferencji Tomasz Żebrowski, prezes zarządu Stora Enso Poland - firmy zajmującej się produkcją skarbonek.

- Nasza firma już od 22 lat wspiera fundację, produkując papierowe, wszystkim znane skarbonki - powiedział. Dodał, że "skarbonki nie tylko pięknie wyglądają graficznie, ale są też wyprodukowane w pełni z surowców odnawialnych". - Po finale wrócą do nas i ponownie użyjemy ich do produkcji innego rodzaju opakowań - podkreślił.

Jak wyjaśnił, w tym roku wyprodukowano już 200 tysięcy skarbonek. - To największa liczba w ciągu tych 27 lat - zaznaczył.

- Wyprodukowaliście przepiękną puszkę, która nie podda się ani złym wiatrom, ani deszczom, ani śniegom - powiedział twórca Orkiestry i prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

Miliard złotych przekroczony

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W ciągu 27 Finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji".

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez firmę IQS i Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS - największym zaufaniem społecznym w Polsce. Powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zgromadzone w ten sposób środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze - przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce - najnowocześniejszy sprzęt medyczny.