Polska

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Dwie osoby nie żyją

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Dwie osoby nie żyją

Pociąg relacji Wrocław-Warszawa potrącił na niestrzeżonym przejeździe kolejowym we wsi Garki w województwie wielkopolskim dwie osoby jadące motocyklem. Obie zginęły na miejscu.

Tragiczny wypadek miał miejsce o godzinie 20.37 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Garkach w powiecie ostrowskim (woj. wielkopolskie). Motocyklem jechały dwie osoby, potrącił je pociąg osobowy relacji Wrocław-Warszawa. Wiadomo, że to dwóch mieszkańców Garek w wieku 30 i 35 lat.

Dwie osoby zostały śmiertelnie potrącone przez pociąg relacji Wrocław - Warszawa PAP/Tomasz Wojtasik

Około 90 pasażerów w pociągu

Jak wyjaśnił kapitan Marcin Rosik z ostrowskiej straży pożarnej, w pociągu znajdowało się około 90 pasażerów, którymi po wypadku zajęła się Straż Ochrony Kolei. Pytany w niedzielę wieczorem o ustalenia w sprawie okoliczności tragicznego zdarzenia, powiedział, że "na razie w sprawie nic więcej nie wiadomo. Służby ratunkowe dopiero późnym wieczorem dotarły na miejsce zdarzenia" - dodał.

- Na szczęście nikomu nic się nie stało - przekazał później w rozmowie z TVN24 starszy kapitan Zbigniew Foltyniewicz ze straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, pytany o stan pasażerów pociągu.