Polska

Uwaga na silny wiatr. Obowiązują ostrzeżenia

Uwaga na silny wiatr. Obowiązują ostrzeżenia

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed niebezpieczną pogodą. Jak prognozują w południowo-wschodnich regionach kraju powieje silniejszy wiatr.

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem wydano dla województwa podkarpackiego w powiatach: bieszczadzkim, leskim, sanockim, brzozowskim, krośnieńskim, Krosno i jasielskim.

Prognozowana średnia prędkość wiatru wyniesie od 35 do 45 kilometrów na godzinę, a w porywach do 90 km/h. Wiać będzie z południowego zachodu.

Alert wygaśnie w środę o godzinie 8.

Ostrzeżenia meteorologiczne

Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Według definicji IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Bezpieczeństwo w czasie wichury (PAP/Adam Ziemienowicz)