Polska

Zderzenie samochodu z rowerzystkami. Policja: ranne w ciężkich stanie

Zderzenie samochodu z rowerzystkami. Policja: ranne w ciężkich stanie

W Wilkowicach w województwie śląskim doszło do potrącenia dwóch rowerzystek. Jak przekazała policja, obie kobiety doznały ciężkich obrażeń. Jedna została przetransportowana do szpitala przy pomocy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej Roman Szybiak poinformował TVN24, że w miejscowości Wilkowice (województwo śląskie) około godziny 16.30 kierująca samochodem osobowym 57-latka jadąca w kierunku Żywca z niewiadomych przyczyn zderzyła się z kobietami jadącymi z naprzeciwka rowerami. Ranne mają 25 i 29 lat.

W Wilkowicach doszło do zderzenia samochodu osobowego z dwiema rowerzystkamiMirosław Jamro/bielsko.biala.pl

- Obie (rowerzystki - red.) były nieprzytomne, reanimowane na miejscu. Kobiety trafiły do szpitala. Jedna śmigłowcem, druga karetką – przekazał Roman Szybiak. . - Na ten moment nieznane są przyczyny zdarzenia, trwa ustalanie, kto zawinił – dodał oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane do szpitalaMirosław Jamro/bielsko.biala.pl

Na miejsce zdarzenia przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, kilka patroli policji i dwa zespoły ratownictwa medycznego, a także śmigłowiec LPR. Policja poszukuje świadków tego wypadku – osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z KMP w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 40, tel. 33 812 12 55.