Sport

10:0 dla Niemiec. Koronawirus u rywali, walkower na mistrzostwach świata

10:0 dla Niemiec. Koronawirus u rywali, walkower na mistrzostwach świata

Mecz mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Niemcy - Republika Zielonego Przylądka nie dojdzie do skutku. Z powodu dwóch przypadków zakażenia koronawirusem w drużynie z archipelagu naszym zachodnim sąsiadom przyznano walkower.

Spotkanie było zaplanowane na niedzielę na godzinę 18. By zagrać w meczu na mundialu każda drużyna musi mieć co najmniej dziesięciu zawodników, w tym jednego bramkarza.

Po wykryciu zakażeń koronawirusa w afrykańskim zespole u dwóch graczy, obecnie nie spełnia tego warunku.

Czekają na dodatkowych graczy

Jak ogłosiła w sobotę międzynarodowa federacja (IHF): "w związku z tym zespół Republiki Zielonego Przylądka nie ma już wystarczającej liczby zawodników".

W tej sytuacji Niemcom przyznano walkower 10:0, dzięki czemu zapewnili sobie awans do głównej rundy, bo pierwsze spotkanie wygrali z Urugwajem 43:14.

Republika Zielonego Przylądka, która skorzystała z powiększenia turnieju finałowego do 32 zespołów, przegrała w piątek z Węgrami 27:34. Do protokołu zostało wpisanych wtedy tylko 11 nazwisk.

Ponieważ przypadki zakażenia koronawirusem były w jej ekipie wykryte już wcześniej, po przybyciu do Kairu ze względów bezpieczeństwa otrzymała osobne zakwaterowanie.

"Dwaj zakażeni gracze, którzy zostali odizolowani, mieli już pozytywny wynik testu na początku stycznia, ale przed samą podróżą do Egiptu uzyskali wynik negatywny" - napisała IHF.

Wyspiarska drużyna czeka teraz na przylot dodatkowych graczy do Egiptu i ma nadzieję dokończyć udział w rozgrywkach.