Asysta Zielińskiego w Pucharze Włoch. Napoli wyeliminowało obrońców trofeum

Emocji nie brakowało, były dwie czerwone karki i jeden gol. Tego zwycięskiego strzelili piłkarze Napoli, którzy pokonali na własnym stadionie Lazio i awansowali do półfinału Pucharu Włoch.

We wtorkowy wieczór w Neapolu choć na chwilę mogli zapomnieć o fatalnej passie w Serie A. Tam drużyna Gennaro Gattuso przegrywa ostatnio wszystko jak leci - , a wcześniej z Lazio 0:1 i z Interem 1:3. Łącznie w pięciu ligowych meczach pod wodzą nowego szkoleniowca Napoli zwyciężyło tylko raz i poniosło aż cztery porażki. W tabeli zsunęło się na 11. miejsce.

Miał być marsz w górę, tymczasem pozycja Gattuso jest poważnie zagrożona. Według "La Gazzetta dello Sport" prezydent klubu Aurelio de Laurentiis najchętniej znów zatrudniłby zwolnionego w grudniu Carlo Ancelottiego, ale ten znalazł już pracę w Evertonie.

Gol i czerwone kartki

Na spotkanie z Lazio Gattuso rzucił wszystkie siły. Na efekty nie musiał długo czekać. W 2. minucie Piotr Zieliński podał do Lorenzo Insigne, ten przedryblował dwóch rywali i pokonał bramkarza gości Thomasa Strakoshę.

Rzymianie mogli wyrównać błyskawicznie, ale w minucie 10. rzutu karnego nie wykorzystał Ciro Immobile. Napastnik Lazio, najskuteczniejszy piłkarz ligi włoskiej (23 gole), potknął się i fatalnie spudłował.

Później posypały się kartki. Za dwie żółte w niewiele ponad 10 minut z boiska wyleciał obrońca gospodarzy Elseid Hysaj. Zaraz siły się wyrównały, bo emocji na wodzy nie utrzymał Lucas Leiva. Pomocnik Lazio sfaulował Zielińskiego i został ukarany żółtą kartką, ale za protesty po chwili obejrzał czerwoną. Brazylijczyk nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego, długo nie chciał zejść z boiska.

Po przewie okazje były z obu stron. W 63. minucie goście trafili nawet do siatki, ale bramka nie mogła zostać uznana, bo na pozycji spalonej był Immobile. Z kolei w minucie 73. Arkadiusz Milik z Napoli obił słupek po uderzeniu głową.

Pod koniec w poprzeczkę trafił jeszcze Immobile, a w słupek Mario Rui w ekipie gospodarzy.

W takich okolicznościach Napoli wyeliminowało obrońców trofeum i jest już w półfinale Pucharu Włoch.