Bayern pokazuje plecy rywalom. Gol Lewandowskiego, Schalke rozbite

Nie tylko najważniejsi konkurenci grają dla mistrzów Niemiec. W 18. kolejce Bundesligi swoje zrobił też sam Bayern Monachium, pewnie pokonując na wyjeździe Schalke 4:0. Jednego z goli, już 23. w sezonie ligowym, strzelił niezawodny Robert Lewandowski.

Nikt w Bundeslidze nie ma najwidoczniej dość trwającej od 2013 roku dominacji Bawarczyków na krajowym podwórku. Gdy wydawało się, że w tym sezonie być może wskutek większego natężenia spotkań i zmęczenia mistrzów kraju nadarzy się szansa dla innych niemieckich ekip, one same zaczęły pomagać największemu z rywali.

Cały kunszt piłkarza roku w jednej akcji

W 18. kolejce przegrały bowiem i drugi w tabeli Lipsk, i trzeci Bayer Leverkusen. Borussia Dortmund zaś rozczarowała kolejny raz i po porażce z imienniczką z Moenchengladbach spadła już na siódme miejsce w tabeli.

W obliczu tych wszystkich wydarzeń Bayernowi wystarczyło wyrać w niedzielę, by mieć już siedem punktów przewagi nad grupą pościgową. I ze swojego zadania się wywiązał, jak na obrońcę tytułu przystało.

Jeszcze po pierwszej połowie mogło się wydawać, że okupujące ostatnie miejsce w tabeli Schalke może ukraść choć punkt faworytom, którzy prowadzili tylko 1:0 po golu Thomasa Muellera. W drugiej części gry worek z bramkami już się jednak rozerwał.

W 54. minucie w swoim stylu zachował się Lewandowski - przyjął piłkę w polu karnym, odepchnął próbującego go powstrzymać obrońcę, minął bramkarza i trafił z ostrego kąta. Nie był to może najpiękniejszy gol w karierze Polaka, ale w pełni pokazał nim cały swój kunszt i klasę najlepszego piłkarza roku 2020.

Na horyzoncie brak zmian

Dla Lewandowskiego był to gol numer 23 w tym sezonie Bundesligi. Bardzo dyskretnie próbuje go gonić Mueller, który w końcówce dorzucił swoją drugą w meczu i dziewiątą w sezonie bramkę. Wynik strzałem z dystansu ustalił zaś David Alaba. Bayern zgodnie z planem ma już siedem punktów przewagi nad Lipskiem i sporo spokoju przed kolejnymi meczami. Na zmianę warty w Bundeslidze trzeba będzie poczekać.

Schalke 04 - Bayern Monachium 0:4

Bramki: Thomas Mueller (33., 88.), Robert Lewandowski (54.) David Alaba (90.)