Dwa mecze, sześć goli. Reprezentant Niemiec królem Londynu

Jak Bayern gra w Londynie, to w ciemno można zakładać, że jednym z głównych bohaterów zostanie Serge Gnabry. Po czterech golach strzelonych Tottenhamowi we wtorek Niemiec dorzucił dwa trafienia przeciwko Chelsea, czym wyraźnie przybliżył swoją drużynę do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bawarczycy do angielskiej stolicy przyjechali w roli faworytów, ale długo nie mogli złamać szczelnej defensywy gospodarzy. Długo to znaczy 51 minut.

Sześć goli w Lidze Mistrzów, sześć w Londynie

Po przerwie swój show rozpoczął Gnabry. W ciągu ledwie 200 sekund pomocnik Bayernu wykorzystał dwie cudowne asysty Roberta Lewandowskiego i dwukrotnie pokonał Willego Caballero (w 51. i 54. minucie).

24-latek kontynuuje tym samym swoją kapitalną serię występów w Londynie. Nie tak dawno, bo jeszcze w październikowym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, Gnabry wpakował cztery gole Tottenhamowi i przyczynił się do efektownego zwycięstwa Bayernu aż 7:2. Obecnie bilans Niemca w Champions League to sześć goli, wszystkie ustrzelone oczywiście w Londynie.

Co ciekawe, skrzydłowy angielską stolicę zna doskonale. W latach 2011-2016 był graczem Arsenalu. Bramki zdobywane przeciwko lokalnym rywalom Kanonierów muszą mu zatem smakować wyjątkowo.

Bayern wygrał we wtorek 3:0 (swojego gola strzelił też Lewandowski) i jest jest jedną nogą w ćwierćfinale LM. Rewanż w Monachium zaplanowano na 18 marca.