Sport

Dwie zmiany w kadrze skoczków przed kolejnym konkursem

Dwie zmiany w kadrze skoczków przed kolejnym konkursem

Polacy nie ochłonęli jeszcze po fenomenalnym sukcesie Kamila Stocha, a już trzeba myśleć o kolejnych zawodach. Michal Doleżał ogłosił skład na zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustedt. Stoch nie ma co liczyć na taryfę ulgową.

Oglądaj Puchar Świata w skokach narciarskich w Eurosport Playerze

Nie ma czasu do stracenia. W środę Stoch przypieczętował wielki sukces w 69. Turnieju Czterech Skoczni, tymczasem już w piątek polskich skoczków czekają kwalifikacje w Titisee-Neustedt, gdzie odbędą się kolejne dwa konkursy Pucharu Świata.

Trener Biało-Czerwonych Michal Doleżal zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Za Klemensa Murańkę wskoczył Jakub Wolny, natomiast Macieja Kota zastąpił Paweł Wąsek.

Względy sportowe i pozasportowe

Kot okazał się bezapelacyjnie najsłabszym z Polaków startujących w Turnieju Czterech Skoczni. W żadnym z czterech konkursów nie zdołał przebić się do drugiej serii i na 53 sklasyfikowanych skoczków zakończył zawody na 42. miejscu, choć z drugiej strony okazał się lepszy między innymi od 47. czterokrotnego mistrza olimpijskiego Simona Ammanna.
W niemiecko-austriackich zawodach Murańka spisał się nieco lepiej, zakończył rywalizację na 32. miejscu, tuż za plecami Aleksandra Zniszczoła, a jego nieobecność spowodowana jest przede wszystkim względami pozasportowymi.

26-letniemu zakopiańczykowi w trakcie TCS urodził się drugi sen, w związku z czym dostał wolne, by powitać latorośl.

"Może wczorajszego występu nie zaliczę do udanych, ale dzisiejszy dzień mogę zaliczyć jak najbardziej do udanych, bo urodził mi się drugi syn!" - cieszył się Murańka po konkursie w Innsbrucku.
O wolnym nie mieli co marzyć ani wielki zwycięzca 69. Turnieju Czterech Skoczni, ani pozostali Polacy z pierwszej szóstki: trzeci Dawid Kubacki, piąty Piotr Żyła i szósty Andrzej Stękała, który okazał się objawieniem imprezy. Do Titisee-Neustadt Doleżał zdecydował się również zabrać Aleksandra Zniszczoła, któremu najlepiej poszło w Innsbrucku, gdzie był 19.

Kadra reprezentacji Polski na Puchar Świata w Titisee-Neustadt:

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Paweł Wąsek