Fatalny upadek na mecie. 20-latek opuszczał stok na noszach

Chwile grozy przeżył na trasie slaloma giganta w szwajcarskim kurorcie Adelboden Lucas Braathen. Na skutek odniesionego upadku Norweg wylądował w szpitalu.

Wypadek 20-latka miał miejsce w drugim przejeździe. Na ostatniej bramce Norweg stracił równowagę i przewrócił się na linii mety. "Nie chcę być złym prorokiem, ale źle to się skończy" - relacjonował przerażony upadkiem komentator Eurosportu.

Winne oświetlenie?

I faktycznie. Braathen próbował wstać o własnych siłach, ale koniec końców został zniesiony na noszach, a potem helikopterem zabrany do szpitala. Marne to pocieszenie, że po swoim zjeździe objął prowadzenie, a ostatecznie zajął 7. miejsce.

"Obecnie nie wiadomo, co ze zdrowiem 20-latka, ale wygląda to na kontuzję kolana" - piszą norweskie media.

Zdaniem ekspertki telewizji TV2 Niny Haver-Loseth, jednym z powodów upadku Norwega było "słabe oświetlenie na linii mety". - FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) powinien podjąć działania i oznaczyć metę niebieskimi znakami - powiedziała była alpejka w norweskim kanale TV 2.

Gigantyczna przewaga Francuza

Piątkowy slalom gigant w szwajcarskim kurorcie wygrał Alexis Pinturault, który odniósł w piątek 32. zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata i trzecie w tym sezonie.

Francuz prowadził już zdecydowanie po pierwszym przejeździe. Po dwóch miał 1,04 s lepszy czas od drugiego Chorwata Filipa Zubcica.

Tym samym Pinturault powiększył jeszcze swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Od drugiego Aleksandra Aamodta Kildego ma 60 pkt więcej. Norweg w piątek zajął czwarte miejsce, tracąc do zwycięzcy 2,21 s. Trzeci był Szwajcar Marco Odermatt, który miał 1,11 s straty.

W sobotę zaplanowane są także zawody w slalomie gigancie na tej samej trasie.