Sport

"France Football": Neuer do Juventusu. Za Szczęsnego czy ze Szczęsnym?

Manuel Neuer może latem opuścić Bayern Monachium - tak przynajmniej twierdzi "France Football". Zdaniem prestiżowego tygodnika niemieckim bramkarzem zainteresowany jest Juventus, gdzie numerem 1 jest Wojciech Szczęsny.

Jeszcze kilka lat temu na wieść o tym, że Neuer miałby opuścić stolicę Bawarii, kibice mistrzów Niemiec z pewnością parsknęliby śmiechem. Bramkarz, który gra tam od połowy czerwca 2011 roku, to przecież lider, kapitan i podpora zespołu. Jego pozycja była niepodważalna.

Wahania Neuera

Tyle że na początku stycznia bawarski klub poinformował, że od 1 lipca na Allianz Arena przeniesie się bramkarz Schalke Alexander Nuebel, któremu wróży się karierę na miarę... Neuera. Mało tego, 23-latek w swojej umowie ma ponoć zagwarantowaną grę w przynajmniej 15 spotkaniach. Co na to dotychczasowy numer 1 Bawarczyków?

- Tak długo jak tu jestem, będę grać we wszystkich meczach, niezależnie od ich rangi, nawet w sparingach - miał Neuer zakomunikować dyrektorowi sportowemu monachijczyków Hasanowi Salihamidziciowi.

"Czy władze Bayernu strzelili sobie w stopę? Kontraktując bramkarza Schalke, zasiali ferment w bawarskiej szatni. Związany z niemieckim klubem przez kolejne półtora roku Neuer z pewnością nie podskoczył z radości, gdy usłyszał tę wiadomość. Jeszcze dwa miesiące temu kapitan Die Mannschaft był gotowy do przedłużenia kontraktu, teraz się waha" - czytamy we "France Football".

Nowy kontrakt Szczęsnego

Na brak propozycji Niemiec nie może narzekać. Francuski tygodnik twierdzi, że Neuera chętnie widziałby u siebie Juventus. O ile władze turyńczyków nie mają podstaw, by narzekać na Szczęsnego, który niedługo ma przedłużyć kontrakt, o tyle po sezonie Gianluigi Buffon najprawdopodobniej zakończy karierę. A wtedy w stolicy Piemontu zostaliby tylko Polak i numer 3 w bramce Starej Damy Carlo Pinsoglio.

Francuska gazeta cytuje też słowa Neuera, które wypowiedział niedawno: - Czuję się na siłach, by przez kilka kolejnych sezonów grać na najwyższym europejskim poziomie.

W Juventusie z pewnością taki by zastał.