Gol z przypadku w klasyku za zamkniętymi drzwiami

Długo trzeba było czekać na wznowienie rozgrywek piłkarskich w Polsce, ale było warto. Już w pierwszej kolejce po ponad dwumiesięcznej przerwie w ekstraklasie dochodzi do wielkiego hitu. W Poznaniu Lech podejmuje prowadzącą w tabeli Legię. Zwykle gotujące się trybuny przy Bułgarskiej tym razem będą jednak puste. Klasyk za zamkniętymi drzwiami na żywo w eurosport.pl.

LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA 0:1 (trwa I połowa)

Gol: Tomas Pekhart (17.)

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

A skoro jesteśmy przy panu ze zdjęcia...

Legia przypomina na Twitterze, kto przed 10 laty brał udział w tym klasyku:

Niezłe spotkanie w Poznaniu. Legia prowadzi, ale bardziej sprawiedliwy byłby remis. Gol dla warszawian przypadkowy, z kolei z drugiej strony znakomitą okazję miał Żamaletdinow. Po przerwie jeszcze dużo może się zdarzyć

Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie doliczył nawet minuty i od razu zaprosił obie drużyny do szatni

Pierwsze 45 minut dobiega końca

Rzut rożny, jedna z ostatnich akcji Lecha w tej połowie, ale nie tędy droga do warszawskiej bramki...

ZROBIŁO SIĘ MECZYCHO W POZNANIU!

Genialne, po prostu genialne prostopadłe podanie Tiby z linii środkowej (!) na bramkę próbował zamienić Żamaletdinow. Rosyjski napastnik wspaniale uciekł obrońcom Legii, ale zabrakło mu centymetrów. Piłka kopnięta między nogami Majeckiego zahaczyła o łydkę bramkarza Legii i nie ma wyrównania

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA LECHA!

Legia zamknęła Lecha na jego połowie. Nie potrafią się wydostać spod opieki gości gospodarze

...ale tym razem bez konsekwencji

Teraz po drugiej stronie boiska faulowany Karbownik - będzie okazja na wrzutkę dla Legii

ZAOSTRZA SIĘ SPOTKANIE! Z drugiej strony niebezpieczne wejście Kostewycza i mamy remis w żółtych kartkach

Zdecydowanie zasłużona żółta kartka dla Mateusza Wieteski, który brzydko faulował Timura Żamaletdinowa

Bardzo aktywny cały czas jest Vesović, który bierze udział praktycznie w każdej akcji Legii

Fatalna wrzutka i piłka pewnie w rękach Majeckiego, który na razie jest bodaj najmniej zapracowanym piłkarzem na boisku

Będzie dogodna sytuacja dla Lecha. Vesović fauluje Kostewycza i rzut wolny dla gospodarzy

Przed Legią otwierała się kolejna okazja na groźną akcję, ale przy bocznej linii piłki nie opanował Vesović

Do bramki wyglądało to różnie, ale teraz coraz mocniej zarysowuje się przewaga legionistów

Rozochocili się legioniści i próbują pójść za ciosem. Lechici muszą mieć się na baczności, żeby zaraz nie przegrywać dwoma golami

Tomas Pekhart trafia do siatki, ale z wielką pomocą gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego interweniował bramkarz Lecha, który odbił piłkę w plecy Crnomarkovicia. W taki sposób piłka powędrowała na poprzeczkę bramki, przy której stał piłkarz Legii. Pekhart wszedł z piłką do bramki...

GOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA LEGII!

Vesović nieprzepisowo powstrzymany tuż przed polem karnym Lecha. Będzie idealna okazja na gola

Szybka akcja poznaniaków, którzy zaatakowali trójką. Na koniec nogę dostawił nadbiegający Pucharz, któremu zabrakło centymetrów, by pokonać Majeckiego

TO MÓGŁ BYĆ GOL DLA LECHA!

Mocny początek spotkania. Kości trzeszczą jak w rasowym klasyku. Nie ma kibiców, ale stawka udziela się piłkarzom obu drużyn

Lech dziś tradycyjnie w niebieskich koszulkach i białych spodenkach, natomiast Legia co najmniej zaskakująco: czarne komplety ze złotymi wstawkami

Widok z sektora gości na puściutki stadion:

ZACZYNAMY!

Klasyk za zamkniętymi drzwiami poprowadzi Tomasz Musiał

A to już jedenastka Legii:

Na początek gospodarze:

Kwadrans do pierwszego gwizdka w Poznaniu, pora na składy obu drużyn

Przymusowa przerwa nie spowodowała zmian w formacie ekstraklasy. Po 30. kolejce tabela zostanie podzielona na dwie części i drużyny rozegrają jeszcze po siedem meczów z rywalami ze swojej grupy, z zachowaniem dotychczasowego dorobku.

Oba zespoły mają już za sobą po jednym meczu w maju o stawkę - na wyjeździe z pierwszoligowcami. W zaległych ćwierćfinałach Pucharu Polski Legia pokonała we wtorek Miedź Legnica 2:1, a Lech dzień później wygrał ze Stalą Mielec 3:1.

Po 26 kolejkach liderem jest Legia z dorobkiem 51 punktów, wyprzedzając o osiem broniącego tytułu Piasta Gliwice. Dziewięć punktów mniej zgromadziły: Cracovia, Śląsk Wrocław i Lech.