Sport

Historyczna Finlandia. Jedzie na Euro

Historyczna Finlandia. Jedzie na Euro

Pięciomilionowa Finlandia świętuje. Jej piłkarze wygrali z Liechtensteinem 3:0 i zapewnili sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Po meczu rozpoczęło się szaleństwo, bo to pierwszy w historii tamtejszej piłki awans na wielką imprezę.

Finowie do pełni szczęścia potrzebowali trzech punktów z najsłabszą drużyną grupy J. Zadanie wykonali celująco. Pokonali bezradny Liechtenstein 3:0, sprawę zwycięstwa i awansu załatwiając już tak naprawdę w 21. minucie po golu Jasse Tuominena.

Przewaga gospodarzy była bezdyskusyjna - przez 90 minut oddali 22 strzały, przy ledwie dwóch rywali. Po przerwie dwa kolejne gole dołożył Teemu Pukki i w Finlandii zaczęto otwierać szampany albo coś mocniejszego.

Tłum na boisku

Szaleństwo na stadionie w Helsinkach rozpoczęło się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego. Kibice wbiegli na boisko wyściskać piłkarzy, niektórzy zabrali się za demontaż... szczęśliwych i historycznych bramek.
Finowie są już pewni, że drugiego miejsca nie zabiorą im ani piłkarze Armenii, ani Grecy. Oni spotkali się w równolegle rozpoczętym spotkaniu. Wygrała drużyna z Hellady.

Z pierwszej pozycji na pewno awansują Włosi.

Anglia, Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Polska, Rosja, Turcja, Ukraina, Włochy

PEWNI GRY NA EURO 2020

MECZE GRUPY J

piątek, 15 listopada
Finlandia - Liechtenstein 3:0
Armenia - Grecja (Erywań, 18.00)
Bośnia i Herc. - Włochy (Zenica, 20.45)

poniedziałek, 18 listopada
Liechtenstein - Bośnia i Herc. (Vaduz, 20.45)
Włochy - Armenia (Palermo, 20.45)
Grecja - Finlandia (Ateny, 20.45)