Sport

Jeśli go zwolnią, szybko znajdzie pracę. Mediolan czeka na Ancelottiego

Jeśli go zwolnią, szybko znajdzie pracę. Mediolan czeka na Ancelottiego

Dyrektor sportowy Milanu Paolo Maldini dołoży wszelkich starań, aby doprowadzić do jednego z bardziej spektakularnych powrotów we współczesnej historii klubu. Na ławce trenerskiej zespołu z Mediolanu latem ponownie miałby znaleźć się obecny szkoleniowiec Napoli Carlo Ancelotti – poinformował "Tuttosport".

Najwidoczniej doświadczony i bardzo utytułowany trener może stać się kolejną z ofiar rewolucji, jaka nadchodzi w trawionym konfliktami Neapolu.

Dwumeczowe ultimatum

W klubie spod Wezuwiusza piłkarze są pokłóceni z prezydentem Aurelio De Laurentiisem. Znany z trudnego charakteru włoski producent filmowy zorganizował swoim zawodnikom dodatkowy, karny trening przed ligowym meczem z Genoą, na którym jednak nikt się nie zjawił. Był to tylko przyczynek do jeszcze większych problemów wokół zespołu. W weekend nieznani sprawcy włamali się do domu Allana, a potem ktoś wybił szybę i ukradł radio oraz nawigację w samochodzie żony Piotra Zielińskiego. Słowem – ogromny chaos.

Chaos, z którym Ancelotti sobie kompletnie nie radzi. Stacja telewizyjna Sport Mediaset poinformowała już, że De Laurentiis postawił swojemu trenerowi ultimatum: albo wygra dwa kolejne mecze, albo pożegna się z posadą. "Tuttosport" poszło o krok dalej, sugerując, że jeśli "Carletto" faktycznie opuści Neaopol, to latem może być faworytem do objęcia ławki trenerskiej w Milanie, gdzie dyrektorem sportowym jest dobrze znany mu z boiska Maldini.

Upadła gwiazda

60-latek prowadził już Rossonerich w latach 2001-2009, wygrywając z klubem dwukrotnie Ligę Mistrzów oraz zdobywając dwa tytuły mistrza Włoch. Jeżeli latem wróciłby do Mediolanu, to po raz kolejny miałby okazję pracować z polskimi piłkarzami. W Neapolu trenuje obecnie Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego, w Milanie trafiłby najpewniej na Krzysztofa Piątka.

Aktualnie blask upadłej gwieździe włoskiej piłki próbuje przywrócić Stefano Pioli, który wygrał jednak jak dotąd tylko jedno z pięciu spotkań po zastąpieniu na stanowisku Marco Giampaolo.