Sport

"Każda porażka nawozem sukcesu". Kacper Woryna w "Oknie na sport"

W poniedziałek tradycyjnie w "Oknie na sport" zagościł przedstawiciel żużla. Na pytania Michała Korościela, Jakuba Pieczatowskiego i Filipa Folczaka odpowiadał Kacper Woryna. - Każde niepowodzenie jest dla mnie motywacją do jeszcze cięższej pracy - wyznał.

SUBSKRYBUJ KANAŁ EUROSPORTU NA YOUTUBIE

"Okno na sport" to odpowiedź Eurosportu na potrzeby naszych widzów w obliczu braku sportowej rywalizacji z powodu koronowirusa. W programie biorą udział najwybitniejsi polscy sportowcy. Gościliśmy m.in. najbardziej utytułowanego polskiego skoczka narciarskiego Kamila Stocha, był także Dawid Kubacki, kolarz Michał Kwiatkowski czy Bartosz Zmarzlik.

Oprócz żużlowego mistrza świata mieliśmy przyjemność spotkać się z takimi przedstawicielami żużla jak Maciej Jankowski, Patryk Dudek czy ostatnio Emil Sajfutdinow. W poniedziałek ich śladami pojechał Woryna.

Niespotykanie spokojny człowiek

Z racji tego, że obecny sezon został wstrzymany nim zdążył się w ogóle rozpocząć, głównym tematem rozmów były nie sprawy bieżące, a te z przeszłości. Najbardziej palącą w przypadku zawodnika ROW Rybnik to ta z zeszłorocznych mistrzostw Europy, na których w pechowych okolicznościach w dwóch ostatnich biegach stracił brązowy medal. Dla samego zainteresowanego jest to jednak już tylko przeszłość.

- Zadra siedziała chwilę we mnie. Było, minęło. Po dwóch godzinach mi przeszło. Najważniejszym było, że utrzymałem się w głównym cyklu i pozostałem na żużlowym topie. Ja nie mam pretensji do nikogo, bardziej doszukuję się błędów w sobie. To, co się stało, jest dla mnie nauczką i motywacją to dalszej pracy. Każda porażka jest nawozem każdego z przyszłych sukcesów - zaznaczył 23-latek.

- Jestem spokojnym człowiekiem, potrafię wyciągać wnioski, nie irytuję się, staram nie przejmować tym, co mi się nie udało i cieszyć tym, co wyszło - opowiadał z rozbrajającą szczerością.

Stadion Śląski motywuje

Woryna, rodowity Ślązak z Rybnika, miał także podzielić się swoimi spostrzeżeniemi związanymi z jazdą na Stadionie Śląskim, niegdyś mekce futbolu i żużla w naszym kraju.

- Całkiem inaczej jeździ mi się w Rybniku, mieście z historią i przy okazji moim rodzinnym mieście. Zawsze fajnie jednak rywalizuje się na Stadionie Śląskim, wspomnienie całej historii tego obiektu dodaje bardzo dużo symboliki, motywacji, jeszcze większej chęci do osiągania kolejnych sukcesów. I tak też jest w moim przypadku - mówił jeden z najbardziej utalentowanych polskich żużlowców.

Gwiazdy na wyciągnięcie ręki

"Okno na sport" to tylko jedna z naszych nowych propozycji. W niedzielę zapraszamy na "Głosy Eurosportu" - program, w którym można spotkać najbardziej rozpoznawanych komentatorów stacji. W inauguracyjnym odcinku gościem był Marek Rudziński, a potem gościliśmy Tomasza Jarońskiego, Karola Stopę i Igora Błachuta.

Codziennie przed południem domowe treningi prowadzi w tym tygodniu były mistrz świata w biathlonie, a obecnie komentator i ekspert Eurosportu Dariusz Baranowski. Wcześniej poranne ćwiczenia w programie "Eurosport na zdrowie" realizowali Robert Korzeniowski, Adrianna Palka i Tomasz Sikora.