Sport

Każdy może walczyć z najlepszymi. Startuje Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa

Każdy może walczyć z najlepszymi. Startuje Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa

W piątek 11 grudnia rusza rejestracja do organizowanej przez Eurosport pierwszej polskiej serii simracingowej. W Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa może wystartować każdy miłośnik wyścigów samochodowych. Rywalizować można m.in. z Nikodemem Wiśniewskim i Jakubem Brzezińskim, zwycięzcami tegorocznego wirtualnego wyścigu Le Mans 24.

Prekwalifikacje do wirtualnych zawodów rozpoczną się 12 grudnia i potrwają przed osiem dni. Faza finałowa, transmitowana w Eurosporcie, odbędzie się w dniach 28-29 grudnia oraz 5-6 stycznia.

Kierowcy będą startować w zespołach, aby ułatwić widzom śledzenie sytuacji na torze oraz kibicowanie swoim faworytom. Aby wziąć udział w prekwalifikacjach, należy stworzyć dwuosobowy zespół, a następnie zarejestrować się na stronie .

W prekwalifikacjach może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i ma zainstalowaną symulację Assetto Corsa, a 20 najlepszych kierowców awansuje do wyścigów finałowych, by walczyć o nagrody o łącznej puli 20 tys. zł i ścigać się ze znanymi polskimi kierowcami, którym zostaną przyznane dwie dzikie karty. Wyścigi finałowe odbędą się w dniach 28-29 grudnia i 5-6 stycznia i będą transmitowane na antenach Eurosportu.

E-sport coraz bardziej popularny

– W tym roku w Eurosporcie wcieliliśmy w życie wiele innowacyjnych pomysłów i seria Audi Eurosport eRacing znakomicie wpisuje się w ten trend. Jestem przekonana, że wyścigi simracingowe przyciągną uwagę miłośników sportów motorowych, którzy dostaną szansę zmierzenia się z zawodowcami. To bardzo atrakcyjna formuła z dużym potencjałem telewizyjnym – podkreśliła Dorota Żurkowska-Bytner, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

– Simracing to doskonała rozrywka, ale także bardzo wymagająca dyscyplina esportu! W Audi Eurosport eRacing wystartują czołowi polscy kierowcy, których poziom sportowy znany jest na całym świecie. Jest to również okazja dla wszystkich miłośników ścigania, aby sprawdzić się z najlepszymi, a także pokazać się na antenie Eurosportu. Z przyjemnością wezmę udział w prekwalifikacjach i liczę, że uda mi się wystąpić w finałowych wyścigach – powiedział Nikodem Wiśniewski, zwycięzca tegorocznego wirtualnego wyścigu Le Mans 24.

Wymagające wyzwanie dla miłośników simracingu

Wyścigi w ramach Audi Eurosport eRacing rozgrywane będą w znanej włoskiej grze samochodowej Assetto Corsa, a uczestnicy będą ścigać się Audi R8 LMS. Samochód z silnikiem o pojemności 5,2 l i mocy 585 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3 sekundy, a od 0 do 200 km/h w 9 sekund! Każdy uczestnik będzie jechał dokładnie takim samym pojazdem, więc o wynikach decydować będą jedynie umiejętności.

W 2020 roku Eurosport pokazywał na żywo wiele wirtualnych wydarzeń sportowych na czele z wyścigami Formuły E #RaceAtHome, simracingowymi seriami Porsche Supercup, czy e-WTCR. Stacja współorganizowała również kolarskie wyścigi wirtualne takie jak Wyścig z Pokoju i Zwift Tour for All.

Transmisje z wyścigów będzie można zobaczyć w Eurosporcie i w Eurosport Playerze.