Sport

Kilkanaście osób bez rękawiczek i masek. Ronaldo wybrał imprezę zamiast izolacji

Kilkanaście osób bez rękawiczek i masek. Ronaldo wybrał imprezę zamiast izolacji

Nie takiego przykładu oczekuje się od idoli. Cristiano Ronaldo złamał zalecenia izolacji i wraz z kilkunastoma innymi osobami wziął udział w rodzinnej imprezie. Sprawa ujrzała światło dzienne po tym, jak siostra piłkarza opublikowała wideo w mediach społecznościowych, a wszystko opisał kataloński "Sport".

Jak wynika z nagrania Elmy Aveiro, Ronaldo sobotni wieczór spędzał w towarzystwie co najmniej 18 osób. Na przyjęciu urodzinowym jednej z jego siostrzenic pojawił się z partnerką Georginią Rodriguez. Z rodziną bawiła się też matka piłkarza, która niedawno opuściła szpital po przebytym udarze.


Post udostępniony przez (@elma_oficial)Bez rękawiczek i maseczek

"18 osób w tym samym pomieszczeniu w samym środku pandemii - to nie stawia Portugalczyka w dobrym świetle. Co więcej, bez zastosowania jakichkolwiek środków sanitarnych" - pisze na swojej stronie o wydarzeniu dziennik "Sport", wytykając jego uczestnikom brak rękawiczek i maseczek ochronnych. "Wszystko zostało zarejestrowane, a na Ronaldo wylewa się fala krytyki" - dodano.

Zresztą to nie pierwszy raz, kiedy piłkarz Juventusu przyłapany został na niestosowaniu się do zaleceń izolacji domowej. W rodzinnym Funchal na Maderze, gdzie przebywa od miesiąca, sfotografowano go na spacerze oraz podczas treningu na miejscowym stadionie.

Ostatni mecz 9 marca

Ostatni mecz Serie A rozegrano 9 marca. Dzień wcześniej Juventus pokonał w meczu na szczycie Inter 2:0, a Ronaldo zanotował asystę przy golu Aarona Ramseya.

Po 26 kolejkach turyńczycy są liderem tabeli. Od drugiego Lazio mają punkt więcej.

Włoska Federacja Piłkarska chce, aby rozgrywki w tym kraju wznowić pod koniec maja lub na początku czerwca. Zdaniem jej prezesa Gabriele Graviny, ci, którzy mówią o odwołaniu sezonu, "nie kochają ani futbolu, ani Włochów".

Rządowe restrykcje i ograniczenia w Italii w ramach walki z koronawirusem obowiązują na razie do 3 maja. Dlatego ewentualne treningi byłyby możliwe od 4 maja.