Sport

Koronawirus w kadrze futsalu. PZPN potwierdza

Koronawirus w kadrze futsalu. PZPN potwierdza

Przypadek koronawirusa w przebywającej na zgrupowaniu w Szamotułach reprezentacji Polski w futsalu. PZPN w oficjalnym komunikacie potwierdził już, że zakażony został jeden z członków sztabu, który został odizolowany od reszty zespołu. Kadra przebywa obecnie na kwarantannie.

Polski Związek Piłki Nożnej informacje dotyczące całej sytuacji przedstawił poprzez serwis Łączy Nas Piłka. Komunikat pojawił się w niedzielne popołudnie.

Odizolowany od pozostałych

W zamieszczonym na stronie oświadczeniu możemy dowiedzieć się, że jeszcze przed rozpoczynającym się 14 września zgrupowaniem wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego oraz składu reprezentacji zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa i u wszystkich wyniki dały efekt negatywny. Objawy u osoby związanej z kadrą pojawiły się z czasem.

"Podczas zgrupowania jeden z członków sztabu zgłosił problemy zdrowotne, a następnie został skierowany na testy na obecność SARS-CoV-2. Przeprowadzone badanie dało wynik pozytywny. Osoba ta została natychmiast odizolowana od pozostałych i zgodnie z protokołem zgłoszono zakażenie." – napisano w komunikacie.

Pierwotnie tygodniowe treningi kadrowiczów miały się skończyć 20 września, ale wskutek decyzji Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szamotułach na pewno potrwają dłużej. Na razie nie wiadomo, ile czasu "Biało-czerwoni" spędzą na kwarantannie. Kolejne kroki osoby odpowiedzialne za reprezentację futsalową podejmą w poniedziałek, tuż po konsultacjach z przedstawicielami sanepidu.