Sport

Koronawirus w kadrze skoczków. Drużyna może zostać wycofana z TCS

Koronawirus w kadrze skoczków. Drużyna może zostać wycofana z TCS

Złe informacje z polskiego obozu u progu 69. Turnieju Czterech Skoczni. Jeden z biało-czerwonych zawodników otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Okazało się, że jest nim Klemens Murańka. Start całej reprezentacji jest teraz uzależniony od decyzji niemieckiego sanepidu.

Polacy przyjechali do Oberstdorfu w sobotę po południu i od razu udali się na obowiązkowe test na SARS-CoV-2 Niestety, otrzymane w niedzielę wyniki wykazały, ze jeden z naszych zawodników jest zakażony koronawirusem.

Kilkadziesiąt minut później okazało się, że patogen został wykryty w organizmie Klemensa Murańki. Informację podał serwis skaczemy.pl, którego głównym informatorem jest Adam Małysz - dyrektor PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.Na razie nie wiadomo także, czy pozostali skoczkowie będą mogli wziąć udział w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju. Zgodnie z niemieckim prawem prawdopodobna jest bowiem kwarantanna całej ekipy. PZN stara się jednak o wykonanie powtórnych testów u wszystkich zawodników, licząc że w przypadku uzyskania kolejnych negatywnych wyników, lokalny sanepid dopuści ich do startu.

W przeciwnym wypadku 69. Turniej Czterech Skoczni może się odbyć bez Polaków. Ewentualnie opcja rezerwowa pozostają zawodnicy przebywający obecnie na zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu.

W przypadku uzyskania negatywnych wyników testu, nie będą oni bowiem skierowani na kwarantannę.

TCS od poniedziałku w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Notki (Program transmisji Turnieju Czterech Skoczni w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze): 15950