Sport

Kubacki: mam do pogadania z trenerem. Przemyślimy sprawę

Kubacki: mam do pogadania z trenerem. Przemyślimy sprawę

Dawid Kubacki zdaje sobie sprawę, że jego piątkowy występ w kwalifikacjach w Titisee Neustadt nie był perfekcyjny. 133,5 metra dało liderowi Polaków ósme miejsce. – Jestem względnie zadowolony, ale trochę moim skokom brakowało – podsumował lider Polaków. Transmisja z sobotniego konkursu o godz. 16:00 w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze.

- Skoki były całkiem w porządku. Mogę być z nich względnie zadowolony, chociaż wiem, że trochę im brakowało. Mam do pogadania z trenerem. Przegadamy, przemyślimy sprawę – mówił Kubacki w rozmowie z Jakubem Ostrowskim z Eurosportu.

W Titisee Neustadt skoczkowie rywalizowali w trudnych warunkach, ale i na lodowych torach najazdowych. Tylko w tej niemieckiej miejscowości i w Predazzo zawodnicy mają z nimi do czynienia. - Te tory troszkę się różnią od tych plastikowych, ale jesteśmy do nich przyzwyczajeni. Na szczęście w tym deszczu i wysokiej temperaturze zachowywały się dobrze – dodał Kubacki.

Trzeba działać, a nie myśleć

Najlepszy z polskich skoczków w tym sezonie nie chciał składać jednak deklaracji. Zapewnił, że stara się nie myśleć o tym, że w sobotę ma szansę stanąć na podium po raz szósty z rzędu.

– Liczą się przede wszystkim dobre skoki. Nad tym muszą się koncentrować. Trzeba działać, a nie myśleć, co by się chciało zrobić.

W piątek Kubacki zaliczył 133,5 metra. Aby znaleźć się na podium, potrzeba mu dużo lepszej próby. Kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi (137,5).

Początek sobotniego konkursu na Hochfirstschanze o godzinie 16. Transmisja w Eurosporcie 1 oraz usłudze Eurosport Player, relacja na żywo w eurosport.pl.