Sport

Kubica znów za kółkiem bolidu Formuły 1. Pewny start w piątkowym treningu

Kubica znów za kółkiem bolidu Formuły 1. Pewny start w piątkowym treningu

Niedługo trwał rozbrat Roberta Kubicy z najbardziej prestiżową serią wyścigową świata. Jak poinformowała Alfa Romeo Racing Orlen, krakowianin zasiądzie w bolidzie tego zespołu na pierwszym piątkowym treningu przed Grand Prix Styrii.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu doświadczony kierowca odszedł z Williamsa i stał się rezerwowym w ekipie z Zurychu.

Gorąca informacja

"Prosto z drukarni! Robert Kubica z powrotem w bolidzie F1 podczas Grand Prix w najbliższy weekend" - ten oto post znalazł się na oficjalnym profilu Alfa Romeo Racing Orlen we wtorkowe popołudnie.

35-latek zastąpi na torze w Red Bull Ringu Włocha Antonio Giovinazziego. Pojedzie jednak tylko w pierwszym piątkowym treningu.

Wcześniej miał okazję już sprawdzić się w tym bolidzie, w którym zasiadał podczas zimowych testów.

- Nie mogę się doczekać tego weekendu, zwłaszcza po długiej przerwie, jaka spotkała świat sportów motorowych. Moim zadaniem będzie jak zwykle dostarczenie możliwie największej ilości danych naszym mechanikom i przekazywanie im mojej opinii z pozycji kokpitu - cieszył się Kubica, cytowany przez oficjalną stronę internetową zespołu.
Atmosfera wyczekiwania

- Wyczekuję, aby zobaczyć Roberta w bolidzie w piątek. Kierowca z takim doświadczeniem zawsze podzieli się wartościową opinią i będzie w stanie pomóc nam w nauce i poznawaniu naszych bolidów - to z kolei słowa szefa Alfy Romeo Frederica Vasseura.

Rozgrywane w Spielberg Grand Prix Styrii odbędzie się od 10 do 12 lipca.