Kuriozalny błąd LeBrona, rywal zaprotestował. "Mój mózg miał awarię"

Kuriozalny błąd LeBrona, rywal zaprotestował.

Takie akcje nie zdarzają się często. Zwłaszcza, jeśli mowa o takim zawodniku jak LeBron James. Gwiazdor Los Angeles Lakers w meczu ligi NBA z Utah Jazz popełnił ewidentny błąd kroków, a sędziowie przewinienia nie zauważyli.

Był początek pierwszej kwarty, gdy LeBron James rozpoczął akcję swojego zespołu. Będąc przy piłce, nieoczekiwanie stracił koncentrację i popełnił błąd kroków. Przewinienie natychmiast wychwycił Bojan Bogdanović, skrzydłowy drużyny Utah Jazz. Sędziowie na jego protesty nie zareagowali, grę kontynuowano.

Sam zainteresowany nie był niczego świadomy. - Nie zdawałem sobie z tego sprawy. Dopiero w przerwie trenerzy pokazali mi tę sytuację - przyznał LeBron James, cytowany przez ESPN.

"Szkoda sędziów"

- Byłem gotów oddać piłkę, ale mój mózg zwyczajnie miał awarię. To chyba jedna z najgorszych rzeczy, jakie zrobiłem w karierze. Szkoda mi sędziów, którzy pewnie będą musieli odpowiedzieć za to, co się wydarzyło - dodał.

Los Angeles zwyciężyli na wyjeździe 121:96. Anthony Davis zdobył dla Jeziorowców 26 pkt, a LeBron James dołożył 20 pkt i 12 asyst. Jazz nie potrafili zatrzymać rzucających z ponad 50-procentową skutecznością rywali. W dodatku popełnili aż 18 strat, wobec siedmiu Lakers. 29 pkt Donovana Mitchella na niewiele więc się zdało.

- Mamy naprawdę dobry zespół. Mierzymy wysoko, ale jednocześnie staramy się koncentrować tylko na każdym kolejnym spotkaniu - oświadczył trener Lakers Frank Vogel.

Ekipa z Los Angeles z bilansem 19-3 jest liderem Konferencji Zachodniej.