Sport

Kwalifikacje Audi Eurosport eRacing zakończone. Popis kierowców DV1 TRITON Racing

Kwalifikacje Audi Eurosport eRacing zakończone. Popis kierowców DV1 TRITON Racing

Zakończone w niedzielę kwalifikacje wyłoniły dziesięć zespołów, które rywalizować będą Audi Eurosport eRacing. Najlepsi okazali się reprezentanci DV1 TRITON Racing.

Ponad tydzień mieli kierowcy na wykręcanie rekordowych czasów na torze Zandvoort. Przez większość czasu na szczycie tabeli widniało nazwisko Dominika Blajera. Simracingowy mistrz Polski musiał odpierać ataki m.in. Mateusza Tyszkiewicza oraz Kamila Pawłowskiego, a walka toczyła się o tysięczne części sekundy. Dość powiedzieć, że po zakończeniu kwalifikacji w jednej sekundzie zmieściło się 35 zawodników, a wielu pokonało ponad 200 kółek pomiarowych.

DV1 TRITON Racing z najlepszym wynikiem

Ostatecznie jednak najszybszy okazał się Jakub Charkot, który na minuty przed zamknięciem serwera popisał się rezultatem 1.36,299, wyprzedzając Blajera o 0,086. Ten duet kierowców dał zespołowi DV1 TRITON Racing najlepszy średni wynik.

Drugie miejsce przypadło GTWR Thrusmaster (Pawłowski, Simonini), a czołową trójkę uzupełnili reprezentanci Actina PACT White (Sokół, Tyszkiewicz).

Rzutem na taśmę awans zapewnił sobie Niko Wiśniewski. Ambasador Audi Eurosport eRacing w parze z Jakubem Brzezińskim jako Williams Esports w ostatniej godzinie weszli do premiowanej dziesiątki. To tylko pokazuje, że nawet najbardziej doświadczeni uczestnicy musieli zaprezentować wyżyny swoich umiejętności, aby przejść etap kwalifikacji.

Do wymienionych ekip dołączy jako jedenasty zespół Eurosportu, w barwach którego wystartują Gosia Rdest i Adam Kornacki.

Relacje w Eurosporcie 1

Finałowe wyścig serii odbędą się 28 i 29 grudnia oraz 5 i 6 stycznia. Będą one transmitowane w Eurosporcie 1, a komentatorami będą Krzysztof Woźniak, dziennikarz Motowizji i ekspert simracingu, oraz Wojciech Malaca, komentator e-sportowy i kierowca simracingowy.