Sport

Lekarz grupy CCC: jedzenie dostarczamy kolarzom do pokojów i czekamy na rozwój sytuacji

Lekarz grupy CCC: jedzenie dostarczamy kolarzom do pokojów i czekamy na rozwój sytuacji

W nocy z czwartku na piątek kolarze, ich ekipy oraz osoby pracujące przy UAE Tour poinformowane zostały o zakazie opuszczania hotelu w Abu Dhabi. Polska grupa CCC ekspresowo zareagowała na doniesienia o dwóch przypadkach koronawirusa w kolumnie wyścigu. Jej zawodnicy do minimum musieli ograniczyć kontakt z innymi osobami.

- Sytuacja wydaje się być pod kontrolą. Wczoraj około północy zostaliśmy poinformowani o konieczności odizolowania hotelu wraz z jego gośćmi. W piątek o trzeciej nad ranem w całą drużyną przeszliśmy testy na obecność wirusa. Oczekujemy na wyniki - poinformował obecny w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich lekarz ekipy CCC Piotr Kosielski.

Koniec ze wspólnymi posiłkami

Z nieoficjalnych ustaleń Eurosport.pl wynika, że chorobę wykryto u mechanika i masażysty grupy UAE Team Emirates. Obaj panowie znajdują się obecnie w szpitalu w Dubaju, podczas gdy kolumna wyścigu przeniosła się już do Abu Dhabi, bo to tam miano rywalizować w piątek. Ostatecznie organizatorzy podjęli decyzję o anulowaniu dwóch ostatnich etapów. Cała kolumna wyścigu, w tym kolarze, skoszarowana jest obecnie w hotelu Crowne Royal Plaza Abu Dhabi Yas Island.

- Stan wszystkich członków drużyny nie budzi żadnych podejrzeń. Obecnie nikt nie ma żadnych symptomów. Dostarczyliśmy wszystkim członkom ekipy żele dezynfekujące i maseczki. Poinformowaliśmy o podstawowych zasadach higieny i unikania wirusa. Zaleciliśmy też ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi do absolutnego minimum. Dostarczamy zawodnikom jedzenie bezpośrednio do pokojów i czekamy na dalszy rozwój sytuacji – przyznał Kosielski.

W UAE Tour w barwach CCC Team wystartowali Ilnur Zakarin, Victor de la Parte, Kamil Gradek, Jan Hirt, Paweł Koczetkow, Jakub Mareczko i Francisco Jose Ventoso.

Polskie kolarstwo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich reprezentowali też Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) i Michał Gołaś (Team Ineos).