Sport

"L'Equipe": Rangnick od lata nowym trenerem Milanu, podpisał wstępny kontrakt

Temat potencjalnej pracy Ralfa Rangnicka w Milanie nabiera coraz realniejszych kształtów. Francuski "L’Equipe" poinformował już, że sprawa jest przesądzona i Niemiec od lata zastąpi Stefano Piolego oraz przejmie klub z San Siro.

Temat pracy Rangnicka w Milanie poruszany był już na początku lutego, wówczas informował o tym "Bild". Teraz do największego dziennika niemieckiego dołączył największy dziennik sportowy we Francji.

Wizjoner

Według "L’Equipe" Rangnick ma najważniejsze kwestie proceduralne za sobą. W Mediolanie podpisał już wstępny kontrakt, dzięki któremu wraz z rozpoczęciem sezonu będzie zobowiązany rozpocząć pracę zarówno trenera, jak i dyrektora sportowego klubu. Pioli, obecnie okupujący ławkę trenerskią Milanu, miałby pożegnać się z zespołem niezależnie od osiągniętych w tym sezonie wyników.

Rangnick to trenerski wizjoner i postać w Bundeslidze zasłużona. To on wprowadził do niemieckiej ekstraklasy Hoffenheim. Później pracował też w RB Lipsk. Jest jednym z twórców potęgi tego klubu, w którym pracował do lata zeszłego roku, zastąpiony przez Juliana Nagelsmana.

Obecnie jest szefem projektów sportowych Red Bulla za oceanem. Teraz wszystko wskazuje na to, że 61-latek powinien wrócić do zawodu trenerskiego. Świadczą też o tym kolejne z informacji "L’Equipe".

Trzy w jednym

Francuskie pismo twierdzi, że wstępny kontrakt zobowiązał Milan do wypłacenia sowitych zobowiązań finansowych Niemcowi w przypadku, gdyby klub odstąpił od umowy jeszcze przed jej wejściem w życie.

Mało jednak prawdopodobne, aby do tego doszło. Rossoneri mają pokładać sporo wiary w Rangnicku, który wraz z przyjściem do drużyny zastąpiłby nie tylko Piolego, ale też klubowe legendy - dyrektora sportowego Paolo Maldiniego oraz szefa skautingu Zvonimira Bobana.