Sport

"Lewandowski jest najlepszy na świecie"

Giovane Elber nie ma wątpliwości. Były gwiazdor między innymi Bayernu i reprezentant Brazylii twierdzi, że Robert Lewandowski jest w tej chwili najlepszym piłkarzem na świecie. - Przebija Messsiego, Ronaldo i Mbappe - powiedział w wywiadzie dla "Stuttgarter Zeitung".

- Także teraz nic się nie zmienia. Lewandowski jest najlepszy. Imponuje mi tym, że ciągle chce więcej, nie spoczywa na laurach i nie jest zadowolony z tego, co już osiągnął, a dąży do tego, by być jeszcze lepszym. Ale tego właśnie człowiek uczy się w Bayernie Monachium. Każdy zawodnik wie, że w nowym sezonie nie liczy się to, co było w poprzednim - zaznaczył.

Najlepszy sezon za Polakiem

Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium, ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Był najskuteczniejszy we wszystkich trzech rozgrywkach - Lidze Mistrzów, Bundeslidze i Pucharze Niemiec.

Elber, a właściwie Elber de Souza, to brazylijski napastnik znany z występów m.in. w Bayernie, Milanie i Oympique Lyon.

Nagroda na koniec roku?

Polski napastnik jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do tytułu piłkarza roku w plebiscycie FIFA.

Zwycięzca plebiscytu FIFA ogłoszony zostanie 17 grudnia podczas ceremonii, która z powodu pandemii odbędzie się za pośrednictwem internetu.

Był też głównym kandydatem do Złotej Piłki w plebiscycie magazynu "France Football", ale z powodu pandemii COVID-19 tegoroczną edycję odwołano.