Sport

Litwa niezdobyta. Polski Cukier znów przegrał

Litwa niezdobyta. Polski Cukier znów przegrał

Kolejna, już czwarta porażka koszykarzy Polskiego Cukru w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski tym razem przegrali w piątej kolejce z litewskim Lietkabelisem Poniewież 83:98 (23:26, 22:24, 18:18, 20:30).

Zawodnicy z Torunia z czterech dotychczasowych spotkań tego sezonu w międzynarodowych rozgrywkach FIBA triumfowali tylko w jednym, gdy pokonali 97:81 Strasbourg. W poniedziałek podczas wyjazdu na Litwę tamtego sukcesu nie powtórzyli.

Zbyt krótka ławka

Znów okazało się, że w obliczu kontuzji kluczowych zawodników - Karola Gruszeckiego, Damiana Kuliga i Jakuba Schenka - ławka wicemistrzów Polski jest zbyt krótka, żeby przez 40 minut z powodzeniem rywalizować jak równy z równym z dobrymi europejskim zespołami.

We wtorek w meczu wyjazdowym na Litwie Polski Cukier potrafił przeciwstawiać się rywalom przez 30 minut. W końcówce jednak zabrakło sił, dokładności, jak również konsekwencji w defensywie.

Skomplikowany awans

Porażka z Lietkabelisem mocno komplikuję perspektywę awansu z grupy A. Kolejne spotkanie Polski Cukier zagra u siebie 19 listopada z tureckim Turk Telekom.