Sport

Mecz szwajcarskich legend dla Hingis. "Głowa nadal może zrobić wielkie rzeczy, nogi nie dają już rady"

Mecz szwajcarskich legend dla Hingis.

Wielkie emocje wzbudził mecz szwajcarskich legend w miejscowości Biel. Była liderka rankingu WTA Martina Hingis spotkała się z siódmą niegdyś rakietą świata Patty Schnyder. W imprezie Swiss Tennis Pro Cup wygrała bardziej znana i utytułowana 39-latka, która trzy sezony temu zakończyła karierę. Schnyder lat ma 41.

Szwajcarska Federacja Tenisowa organizuje cykl turniejów pokazowych. W ten weekend w Biel rozgrywana jest impreza kobiet i mężczyzn, na zasadach Pucharu Federacji i Davisa. W sobotę odbyły się dwa single kobiet, singiel legend i debel.

Rywalizacja toczy się się według formatu Fast4 (sety do czterech gemów). Kibice mogą śledzić zmagania tenisistów na trybunach (liczba ograniczona) oraz w telewizji.

"Nogi już nie dają rady"

Najwięcej uwagi w mediach przyciągnął oczywiście mecz szwajcarskich legend, w którym pięciokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych Hingis mierzyła się ze Schnyder. Bardziej utytułowana tenisistka wygrała 4:3, 4:1.

- Głowa nadal może zrobić wielkie rzeczy, tylko nogi już nie dają rady - powiedziała 39-latka, która pokonała o dwa lata starszą koleżankę. Kilka razy pokazała na korcie niezwykłe czucie piłki, z czego słynęła podczas profesjonalnej kariery.

W zawodach mężczyzn wystąpią Henri Laaksonen, Sandro Ehrat, Marc-Andrea Huestler, Johan Nikles, Jakub Paul i Antoine Bellier.

Wyniki kobiecego turnieju Swiss Tennis Pro Cup:

Belinda Bencic - Jil Teichmann 4:1, 4:1

Stefanie Voegele - Viktorija Golubic 4:2, 4:1

Martina Hingis - Patty Schnyder 4:3, 4:1

Bencic/Vögele- Teichmann/Golubic 2:4, 4:2, 8:10