Sport

Medalistka olimpijska trafiła do szpitala w krytycznym stanie

Medalistka olimpijska trafiła do szpitala w krytycznym stanie

Specjalizująca się w short tracku holenderska łyżwiarka Lara van Ruijven niespodziewanie trafiła w weekend do szpitala. - Jej stan wydaje się być stabilny, ale wciąż jest krytyczny - poinformował w poniedziałek jej trener Jeroen Otter.

27-letnia van Ruijven, która w 2018 roku zdobyła wraz z drużyną brązowy medal olimpijski w sztafecie, przebywała na wysokogórskim obozie treningowym we francuskich Pirenejach. Kilka tygodni temu przeszła operację barku. Udział w zgrupowaniu miał być jednym z elementów programu rehabilitacji po zabiegu.

Nagłe pogorszenie stanu zdrowia

Pod koniec ubiegłego tygodnia zawodniczka źle się poczuła i trafiła do szpitala w Perpignan z podejrzeniami choroby autoimmunologicznej. W weekend jej stan gwałtownie się pogorszył. Aktualnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

- Jej stan wydaje się być obecnie stabilny, ale nadal jest krytyczny - powiedział trener kadry narodowej Jeroen Otter.

Van Ruijven jest jedną z bardziej utytułowanych holenderskich specjalistek od short tracku. W jej dorobku oprócz medalu olimpijskiego z Pjongczangu znajdują się również złoty i srebrny medal mistrzostw świata (złoto na 500 m, srebro w sztafecie), siedem medali (w tym cztery złote) w mistrzostwach Europy oraz kilka tytułów mistrzyni krajowej.