Sport

Media: kolejny sezon NBA rozpocznie się z opóźnieniem

Media: kolejny sezon NBA rozpocznie się z opóźnieniem

Szykuje się zmiana planów w NBA. Sezon 2020/2021 najlepszej koszykarskiej ligi świata nie rozpocznie się przed świętami Bożego Narodzenia - o decyzji Rady Gubernatorów poinformowały amerykańskie media. Z kolei zaplanowany na październik draft ma się odbyć w listopadzie.

Obecny sezon, przerwany w marcu z powodu pandemii COVID-19, został wznowiony 30 lipca w "bańce" Disney World pod Orlando i ma się skończyć najpóźniej 12 października, ponieważ wówczas zaplanowano rozegranie ewentualnego siódmego meczu wielkiego finału.

Draft, coroczny nabór do ligi, miał się odbyć 16 października, ale władze ligi przeniosły go - według mediów - na 18 listopada. Zmiana terminu na spowodować, że Związek Zawodników (NBPA) będzie mógł opracować niektóre nowe warunki układu zbiorowego i ustalić kwestie pułapu wynagrodzeń na lata 2020-2021 - poinformował portal ESPN.

Rok igrzysk

Na razie nie wiadomo, czy sezon - w związku z późniejszą inauguracją - zostanie skrócony ze względu na planowane w lipcu igrzyska w Tokio. W lipcu, przed wznowieniem obecnych rozgrywek, media w USA pisały, że sezon 2020/2021 mógłby się rozpocząć już 1 grudnia. Zwyczajowo przerwa między sezonami trwa około czterech miesięcy.