Nadal zwycięzcą French Open. Djoković bez szans w finale

Wielki finał męskiego Rolanda Garrosa. Kto sięgnie po triumf w Paryżu? Czy Rafael Nadal zwycięży po raz trzynasty w karierze, a może przeszkodzi mu w tym Novak Djoković? Trwa transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze oraz relacja na żywo w eurosport.pl.

NOVAK DJOKOVIĆ - RAFAEL NADAL  0:6, 2:6, 5:7 (koniec meczu)

Właśnie pojawiły się nowe informacje - pokaż

13. tytuł we French Open. 20. wielkoszlemowy tytuł w karierze. 100. wygrany mecz na kortach im. Rolanda Garrosa. Rafael Nadal przechodzi do historii!

Trzy piłki meczowe dla Nadala!

To może być ostatni gem finału. Rafael Nadal serwuje po zwycięstwo.

5:6 - podwójny błąd serwisowy Djokovicia i kolejny gem oddany Nadalowi. Hiszpan jest już tylko o jeden punkt od 13. tytułu. I będzie serwował.

5:5 - Nadal przy własnym serwisie prawie bezbłędny. Znowu remis.

5:4 - Dojoković pod presją popełnił kilka poważnych błędów, ale jednocześnie wprowadził do gry kilka nowych elementów. Wyszedł na prowadzenie, ale zagrywać będzie Nadal.

4:4 - Nadal doprowadza do wyrównania przy własnym serwisie.

40 niewymuszonych błędów w meczu popełnił dotychczas Novak Djoković. Tylko 13 Rafa Nadal.

4:3 - wielka zmiana obrazu gry Serba. Po ponad dwóch godzinach Djoković odzyskał inicjatywę i dużo lepiej niż wcześniej kontroluje grę.

3:3 - pierwszy raz udało się Djokoviciowi przełamać serwis Nadala. Dopiero piąta próba w meczu okazała się skuteczna.

15 lat upłynęło od pierwszego wielkoszlemowego tytułu Rafy Nadala. Może być pierwszym tenisistą, który utrzymuje się na szczycie tak długo. Dzieli go od tego osiągnięcia jeszcze kilka wygranych gemów.

2:3 - co się odwlecze... Rafael Nadal po raz kolejny przełamuje serwis Novaka Djokovicia i wychodzi na prowadzenie w III secie finału.

2:2 - dwie godziny finału za nami. W trzecim secie gra zrobiła się bardziej wyrównana. Na razie żadnemu z tenisistów nie udało się przełamać rywala.

2:1 - nieczęsty obrazek w tym finale: Djoković na prowadzeniu. Wykorzystał przewagę własnego serwisu, choć Nadal był blisko kolejnego przełamania.

1:1 - Hiszpan dwukrotnie się pomylił przy własnym serwisie, ale mimo to wygrał gema. Remis w III secie.

Za nami najdłuższa dotychczas wymiana w meczu. Tenisiści zagrali piłkę 18 razy.

1:0 - Djoković wykorzystuje własne podanie i zdobywa trzeci punkt w meczu.

Tak to wyglądało. W drugim secie również.

Rozpoczyna się III set finału French Open. Novak Djoković przegrywa na razie z Rafaelem Nadalem 0:2. Serwuje Serb.

2:6 i 0:2 w setach. Rafaela Nadala dzieli już tylko jedna wygrana partia od 13. tytułu na kortach im. Rolanda Garrosa.

2:5 - prawie półtorej godziny meczu za nami, a Novak Djoković zdobywa dopiero drugi punkt w finale French Open

Zdaniem komentatorów Eurosportu Novaka Djokovicia zawodzi dziś przede wszystkim serwis, zbyt czytelny dla Hiszpana i nie tak dokładny, do jakiego zdołał wszystkich przez lata przyzwyczaić.

1:5 - Djoković tym razem nie miał nic do powiedzenia. Nadal przy własnym serwisie nie oddał Serbowi nawet punktu.

1:4 - kolejne przełamanie! Hiszpan jest niezwykle skoncentrowany i cierpliwy. Djoko popełnia znacznie więcej błędów i oddaje pole gry Nadalowi.

1:3 - Nadal myli się znacznie rzadziej i ma już dwa punkty przewagi nad Serbem, który będzie serwował.

1:2 - do trzech razy sztuka. Trzech piłek na przełamanie potrzebował Nadal, by po raz kolejny przełamać serwis Serba. Hiszpan wychodzi na prowadzenie w drugim secie i będzie serwował.

1:1 - Rafa Nadal wygrywa własne podanie.

1:0 - pierwszy gem w meczu dla Djokovicia

Rozpoczął się drugi set finału French Open. Serwuje Novak Djoković.

0:6 - trzy kwadranse finału i trzy przełamania. Djoković - Nadal 0:6. Niewiarygodne!

0:5 - kolejny gem pełen niewiarygodnych zagrań i kolejne przełamanie. Zapowiada się sensacyjny wynik w I secie.

Bez względu na to, jak ta walka się zakończy, niektóre wymiany będziemy pamiętali długo.

0:4 - Djoković popełnia więcej błędów przy własnym serwisie. Było już 40:0, jest kolejna równowaga.

Wynik nie odzwierciedla w pełni obrazu gry. Hiszpan na razie jest skuteczniejszy, ale wszystkie dotychczasowe gemy rozgrywane były na przewagi.

0:4 - Nadal wygrywa gema przy własnym serwisie.

Nieprawdopodobna wymiana w czwartym gemie! Kilka niezwykle trudnych piłek obronionych raz przez jednego, raz przez drugiego tenisistę. Na koniec Nadal w siatkę.

W taki sposób Rafa Nadal przełamał Serba po raz drugi

Tenisiści od pierwszych minut obiecują wielkie widowisko.

0:3 - Nadal przełamuje drugi serwis Djokovicia

0:2 - Nadal na prowadzeniu, ale to był drugi gem z grą na przewagi. Zapowiada się bardzo wyrównany i długi mecz. Pora na serwis Djokovicia.

0:1 - Pierwszy gem i od razu przełamanie. Hiszpan będzie zagrywał.

Trwa rozgrzewka. Zaraz ruszą.

Wczoraj Iga Świątek załatwiła sprawę w dwóch setach. Dzisiejsze spotkanie na pewno potrwa dłużej.

Mecz w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze komentują Karol Stopa i Lech Sidor.

Za chwilę panowie powinni wyjść na kort.

W finale RG rywalizowali dwukrotnie, dwa razy górą był Nadal.

Warto dodać, że jest to ich ósme starcie na kortach Rolanda Garrosa.

Wielkie emocje coraz bliżej. Przypomnijmy - transmisja od 14:55 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Z kolei Nadal gładko w trzech setach pokonał Diego Schwartzmana.

W półfinale Dojković po zażartym boju pokonała Greka Tsitsipasa.

O godzinie 15:00 rozpocznie się męski finał French Open. Novak Djoković zmierzy się z Rafaelem Nadalem, który po raz 13. zagra w decydującym meczu na kortach im. Rolanda Garrosa.