Najlepszy wynik polskiej alpejki od 35 lat

Na 9. miejscu zakończyła Maryna Gąsienica-Daniel rywalizację w zaliczanym do Pucharu Świata slalomie równoległym w austriackim Lech, osiągając najlepszy wynik w karierze. Polka przegrała walkę o ćwierćfinał z Amerykanką Paulą Moltzan o 0.34 s. Wygrała, po raz kolejny, Słowaczka Petra Vlhova.

Alpejski Puchar Świata oglądaj w Eurosporcie i w Eurosport Playerze

Miłą niespodzianką był już awans 26-letniej zakopianki do najlepszej szesnastki zawodów. Polka, która do regularnych startów wróciła po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją, zakończyła kwalifikacje z 12. rezultatem. Dzięki temu kibice mogli ją oglądać w wieczornych finałach.

Tu jednak musiała uznać wyższość Moltzan. W pierwszym przejeździe popełniła niewielki błąd, który kosztował ją 0.19 s straty do Amerykanki. W rewanżu ponownie spóźniła jeden ze skrętów. Straciła wówczas kolejne 0.15 s i zakończyła udział w zawodach.

Małgorzata Tlałka zajęła 3. miejsce

Uzyskany w 1/8 finału czas pozwolił polskiej alpejce zająć 9. miejsce. Dla zawodniczki, która zadebiutowała w Pucharze Świata w 2011 roku, jest to najlepszy rezultat w dotychczasowych startach. Wcześniej była nim 17. lokata przed trzema laty we francuskim Courchevel, również w konkurencji slalomu równoległego.

Ostatni raz w pierwszej dziesiątce zawodów Pucharu Świata polska narciarka zameldowała się 35 lat temu. W rozgrywanym w amerykańskim Heavenly Valley slalomie Małgorzata Tlałka zajęła 3. miejsce.

Czwartkowe zawody wygrała prowadząca w Pucharze Świata Vlhova, która w finale pokonała rewelacyjnie jeżdżącą Moltzan. Jako trzecia została sklasyfikowana Szwajcarka Lara Gut-Berhami.