Sport

Najstarszy turniej piłkarski też przełożony

Najstarszy turniej piłkarski też przełożony

Nie tylko piłkarskie mistrzostwa Europy przełożono na przyszły rok. Z powodu pandemii koronawirusa zmieniono termin turnieju o prymat w Ameryce Południowej i Środkowej, czyli Copa America.

Tegoroczna edycja miała się odbyć od 12 czerwca do 12 lipca w Argentynie i Kolumbii, a więc dokładnie w tym samym czasie co mistrzostwa Europy.

We wtorek najważniejszą imprezę na Starym Kontynencie UEFA przełożyła na przyszły rok. To samo zrobiła Konfederacja Piłkarska Ameryki Południowej z Copa America. Nowe daty to 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku.

"Musimy chronić zdrowie"

"To nadzwyczajna, nieoczekiwana sytuacja. Mamy fundamentalną potrzebę uniknięcia wykładniczej ewolucji wirusa. To nie była decyzja dla władz CONMEBOL, ale zawsze musimy chronić zdrowie naszych sportowców i wszystkich z rodziny futbolu południowoamerykańskiego. Nie ma wątpliwości, że najstarszy turniej drużynowy na świecie powróci z nową siłą w 2021 roku" - napisano w komunikacie.

Copa America to najstarszy piłkarski turniej. Pierwsza edycja odbyła się w 1916 roku w Argentynie. W 47. ma wystąpić dziesięć reprezentacji państw Ameryki Południowej oraz zaproszone drużyny Kataru i Australii. Tytułu ma bronić Brazylia, która w rozegranym w Rio de Janeiro finale ubiegłorocznego turnieju pokonała Peru 3:1.

Na całym świecie doszło do ponad 182 tys. zakażeń koronawirusem i ponad 7,1 tys. zgonów.