Sport

Nie grają, za to pomagają. Potężne darowizny od Guardioli i Messiego

Nie grają, za to pomagają. Potężne darowizny od Guardioli i Messiego

Kolejni ludzie piłki włączają się do walki z koronawirusem. Instytucje w Argentynie i Hiszpanii mogą liczyć na pokaźny zastrzyk finansowy od Pepa Guardioli i Lionela Messiego.

Obydwaj przeznaczą na ten cel po milion euro.

Były trener Barcelony, a obecnie menedżer Manchesteru City, przekazał pieniądze na rzecz Barcelona Medical College oraz na kampanię prowadzoną przez Fundację Angel Solar Daniel, w ramach której wcześniej przez trzy dni udało się zebrać 33 tys. euro.

"Kampania ma na celu zebranie materiałów medycznych oraz środków finansowych na zakup sprzętu, którego brakuje lekarzom w ośrodkach zdrowia w Katalonii. Pomoże również sfinansować alternatywną produkcję respiratorów poprzez drukowanie 3D i pozyska środki sanitarne dla personelu medycznego" - zakomunikowała fundacja.

Jak pisze madrycki dziennik "AS", darowizna Messiego zostanie podzielona między klinikę w stolicy Katalonii i na pomoc chorym w jego ojczystej Argentynie – za pośrednictwem centrum medycznego.

"Dziękujemy Ci Leo za zaangażowanie i wsparcie" – napisano na Twitterowym koncie placówki.

Kolejny gest

To kolejny gest solidarności osób z pierwszych stron sportowych gazet. Kilka dni temu napastnik reprezentacji Biało-Czerwonych Robert Lewandowski wraz z żoną Anną zdecydowali o przekazaniu miliona euro na pomoc szpitalom zakaźnym jednoimiennym w Polsce.

Hiszpania jest krajem najbardziej dotkniętym koronawirusem w Europie, poza Włochami. Według oficjalnych danych, do wtorku zmarło prawie 2,7 tys. osób, a zainfekowanych jest 40 tys.