Sport

Nie spodziewali się powołania. Norwegia awaryjnie wystawi drugi skład

Nie spodziewali się powołania. Norwegia awaryjnie wystawi drugi skład

Piłkarska reprezentacja Norwegii znalazła się w niemałych tarapatach. Cały pierwszy zespół musiał poddać się 10-dniowej kwarantannie, więc w trybie awaryjnym trzeba było powołać nową drużynę, która poleci na mecz z Austrią w Lidze Narodów.

Norwegia w ten sposób chce uniknąć wpadki organizacyjnej. W kadrze zakażenie koronawirusem stwierdzono u obrońcy Omara Elabdellaouiego.

Kryzysowe rozwiązanie

Zawodnicy, którzy polecą do Austrii, zostali zebrani w trybie awaryjnym. Nie spodziewali się powołania. Okoliczności jednak zmusiły norweski związek do kryzysowego rozwiązania, bo 18 piłkarzy pierwszego wyboru musi teraz przebywać w izolacji przez 10 dni. Wraz z nimi także cały sztab. Dlatego drużynę w meczu z Austrią poprowadzi trener kadry do lat 21 Leif Gunnar Smerud.

Wszyscy dodatkowo powołani zawodnicy mają przylecieć do Norwegii, gdzie mają też przejść testy na zakażenie koronawirusem. We wtorek czarterem odlecą razem do Austrii. Spotkanie zaplanowane jest na środę na godz. 20.45.

Zgodnie z protokołem medycznym norweskiego rządu cała drużyna, w której szeregach stwierdzono zakażenie, powinna na 10 dni udać się na kwarantannę.