Sport

Nie żyje były siatkarz. Przechodził zakażenie koronawirusem

Nie żyje były siatkarz. Przechodził zakażenie koronawirusem

Zmarł były siatkarz reprezentacji Polski i trzykrotny mistrz kraju Rafał Dymowski. 48-latek grał w barwach takich klubów jak AZS Częstochowa i Stal Nysa. Był zakażony koronawirusem.

Informację najpierw podano w mediach społecznościowych Stali Nysa, zespołu, który w tym sezonie po wielu latach powrócił do ekstraklasy.

"Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas były wieloletni reprezentant naszego Klubu oraz reprezentacji Polski - Rafał Dymowski. Rafał Dymowski reprezentował barwy naszego klubu w latach 1996 - 2003 oraz w sezonie 2004/2005. Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze kondolencje" - napisano.


Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas były wieloletni reprezentant naszego Klubu oraz reprezentacji Polski -...

Opublikowany przez Stal Nysa Poniedziałek, 19 października 2020
Wiadomość potwierdził także syn zmarłego - Paweł.

"Z przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym, tj.: 19.10.2020 we wczesnych godzinach porannych odszedł od nas mój tato ś.p. Rafał Dymowski - mąż, ojciec, syn, brat, wujek, a także wielka ikona sportu, w tym Polskiej oraz Nyskiej siatkówki. Niestety - przegrał ciężką walkę z covidem... - przekazał Paweł Dymowski.

Z przykrością informuje, że w dniu dzisiejszym, tj.: 19.10.2020 we wczesnych godzinach porannych odszedł od nas mój tato...

Opublikowany przez Pawła Dymowskiego Poniedziałek, 19 października 2020

Rafał Dymowski w latach 1992-1995 z AZS Częstochowa zdobył trzy złote medale mistrzostw Polski.

Karierę zakończył w 2005 roku.