Sport

Niedzielny konkurs indywidualny w Wiśle. Godzina transmisji w Eurosporcie

Niedzielny konkurs indywidualny w Wiśle. Godzina transmisji w Eurosporcie

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle trwa w najlepsze. Konkurs indywidualny już dziś. Oczy polskich kibiców będą zwrócone na Kamila Stocha, który w piątek wygrał kwalifikacje. Gdzie oglądać zawody i o której? Transmisja TV w Eurosporcie 1 i w Eurosport Playerze. Relacja live i wyniki w eurosport.pl.

Czy niedziela będzie należeć do Stocha? Na to na pewno liczą polscy kibice. "Orzeł z Zębu" w pięknym stylu wygrał piątkowe kwalifikacje. Gorzej zaprezentował się konkursie drużynowym. Stoch w sobotę narzekał jednak na ból głowy.

Transmisja z konkursu indywidualnego w Wiśle już w niedzielę. Zawody poprzedzi studio w Eurosporcie 1, które już o godzinie 15:00.

Puchar Świata w Wiśle. O której konkurs indywidualny?

W piątek błyszczał Stoch, natomiast w sobotę, podczas konkursu drużynowego, triumfowali Austriacy, którzy wyprzedzili reprezentację Niemiec i polski zespół. Podopieczni trenera Michala Dolezala wystąpili w składzie: Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Klemens Murańka.

Na deser kibiców czeka niedzielny konkurs indywidualny (godzina 16:00). Wystąpi w nim aż 11 Polaków. Studio Eurosportu ruszy już godzinę wcześniej.

Wszyscy gotowi

Zawody w Wiśle skomentuje Wasza ulubiona para Igor Błachut i Marek Rudziński. Na miejscu jest nasz reporter Kacper Merk oraz eksperci - Jakub Kot i Krzysztof Biegun.

Studio w Warszawie poprowadzi Michał Korościel.

Kiedy zaczynają się skoki narciarskie 2020?

niedziela, 22 listopada:

15:00 (Eurosport 1) - konkurs indywidualny (początek konkursu o 16:00)

Skład Polaków, jeden debiutant

W Wiśle reprezentuje Polskę 12 skoczków. W tym gronie jest jeden debiutant, Jarosław Krzak.

W gronie wybrańców trenera Doleżala nie zabrakło trójki najlepszych w ostatnich sezonach polskich zawodników: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły.

Skład Polaków na PŚ w Wiśle: Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła

Terminarz Pucharu Świata 2020/2021

Sezon potrwa do marca.  został ustalony w porozumieniu ze wszystkimi federacjami.

Z kalendarza już wypadły lutowe konkursy w Sapporo. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poszukuje teraz nowej lokalizacji. Prawdopodobnie ten sam los spotka chińskie Zhangjiakou, gdzie w 2022 roku odbędzie się rywalizacja o medale pekińskich igrzysk. MKOl ma bowiem przedstawić nowy system przedolimpijskich zawodów testowych.