Numer 1 draftu wreszcie zadebiutował. Trzy magiczne minuty Ziona Williamsona

Długo czekał na debiut w lidze NBA wybrany w drafcie z numerem 1 Zion Williamson. 19-latek po raz pierwszy zaprezentował się kibicom w spotkaniu jego New Orleans Pelicans z San Antonio Spurs. W ostatniej kwarcie pokazał, na co go stać, choć jego zespół nie zdołał odnieść zwycięstwa.

Mierzący dwa metry i ważący 130 kg Williamson, który zdaniem ekspertów ma zadatki na zawodnika wielkiego formatu, latem doznał poważnej kontuzji prawego kolana. Konieczna była operacja i długa rehabilitacja. Młody koszykarz opuścił aż 44 mecze.

W pierwszym występie pokazał, że warto było na niego czekać. Co prawda początek miał średni - uzyskał zaledwie pięć punktów w trzech pierwszych kwartach - ale w ostatniej dał próbkę nieprzeciętnych umiejętności.

17 punktów z rzędu

W ciągu trzech minut od wyniku 91:99 doprowadził do stanu 108:109. Zdobył 17 punktów z rzędu dla gospodarzy, popisał się m.in. czterema celnymi trójkami. Jego bilans w debiucie to 22 pkt, siedem zbiórek i trzy asysty. W samej końcówce nie pojawił się już na boisku, bo szkoleniowiec Alvin Gentry nie chciał ryzykować urazu zawodnika. Łącznie 19-latek spędził na parkiecie 18 minut. Ostatecznie Pelicans przegrali z San Antonio Spurs 117:121.

Wśród zwycięzców najlepszy był LaMarcus Aldridge - 32 pkt i 14 zbiórek.

Drużyna Pelicans z bilansem 17-28 zajmuje ostatnie, piąte miejsce w Southwest Division.