Sport

Opóźnień w Wiśle ciąg dalszy. "Szkody mniejsze niż można było się spodziewać"

Opóźnień w Wiśle ciąg dalszy.

Naśnieżanie obiektu w Wiśle-Malince przed inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich ma zostać zakończone 16 lub 17 listopada - poinformował w piątek dyrektor skoczni Andrzej Wąsowicz. Sztab trenerski reprezentacji Polski liczył, że obiekt będzie przygotowany nieco szybciej. Transmisje z zawodów na antenie Eurosportu.

Inauguracyjne zawody PŚ odbędą się tam pod koniec miesiąca. Na piątek 22 listopada zaplanowane są kwalifikacje do niedzielnego (24.11) konkursu indywidualnego, zaś w sobotę (23.11.) kibice mają obejrzeć rywalizację drużynową.

- Informuję, że mamy 1600 metrów sześciennych śniegu. Planuję zakończyć produkcję 16 lub 17 listopada - oświadczył Wąsowicz.

Specjalne plandeki z Finlandii

Już wcześniej powiedział, że minimalna ilość to 1800 metrów sześciennych. Jednak dyrektor obiektu chce mieć do dyspozycji około dwóch tysięcy, aby na pewno pokryć odpowiednie części skoczni 30-centymetrową warstwą ubitego białego puchu (takie są przepisy FIS).

Przez ostatnie dni pogoda nie sprzyjała organizatorom imprezy. Panowały stosunkowo wysokie - jak na listopad - temperatury, padał również deszcz.

- Już wcześniej sprowadziłem z Finlandii specjalne plandeki. W odpowiednim momencie rozciągnęliśmy je i przykryliśmy śnieg już wyprodukowany. Deszcz i halny nie wyrządziły nam takich szkód, jakich mogliśmy się spodziewać - dodał Wąsowicz.

Poinformował, że będzie chciał udostępnić obiekt skoczkom 20 listopada. Nie wiadomo, czy w tym dniu trening przeprowadzą tam Polacy. Ma jednak sygnały, że zawodnicy z innych państw chcą ćwiczyć w Wiśle-Malince jeszcze przed oficjalnymi treningami.

Wcześniej dyrektor PZN ds. skoków narciarskich Adam Małysz mówił, że kadra chciała rozpocząć zajęcia na śniegu 10 listopada. Teraz wiadomo, że będzie to niemożliwe.

Program Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince:

Piątek, 22 listopada
18.00 - kwalifikacje

Sobota, 23 listopada
16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 24 listopada
11.30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Transmisje w Eurosporcie i usłudze Eurosport Player.