Sport

O'Sullivan gra z różowymi paznokciami. Chce zwrócić uwagę na ważny temat

O'Sullivan gra z różowymi paznokciami. Chce zwrócić uwagę na ważny temat

Niecodzienny wygląd Ronniego O';Sullivana. W trakcie turnieju English Open sześciokrotny mistrz świata gra z paznokciami... pomalowanymi na różowo. Nieprzypadkowo zdecydował się na taki krok właśnie w październiku.

Oglądaj English Open w Eurosport Playerze

Turniej w Milton Keynes wystartował w poniedziałek. Wystarczyło jedno spotkanie, by O'Sullivan zszokował widzów na całym świecie. W 1. rundzie mistrz świata pokonał Briana Ochoiskiego 4:2, jednak nie o wynik tu chodzi.

Miesiąc świadomości raka piersi

Na pierwsze spotkanie w turnieju 44-latek wyszedł z paznokciami pomalowanymi na różowo. Nie był to jednak kolejny szalony wybryk, z których słynie angielski snookerzysta.

- Mój kolega Andrew powiedział, że fajnie by było, gdybym zrobił sobie zdjęcie z takimi paznokciami. Powiedziałem mu, żeby nawet o tym nie myślał, że jeśli chce, to zagram tak mecz albo nawet cały turniej - odpowiedział O'Sullivan.

Skąd taki szalony pomysł? Październik to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęca się problematyce raka piersi. Różowy jest kolorem przewodnim tej kampanii. Malując paznokcie, O'Sullivan chciał zachęcić kobiety do badania piersi.- Wspaniale, że w ten sposób mogę zwrócić uwagę na tak ważną sprawę, jaką jest rak piersi. Moja partnerka Leila już dawno temu powiedziała, że powinienem pomalować swoje paznokcie, ale wtedy byłem na nie - przypomniał.

Z różowym mu do twarzy

O'Sullivanowi akcja bardzo przypadła do gustu. Zamierza ją kontynuować.

- Wiecie co? Tak naprawdę to mi się to podoba. Myślę, że tak może zostać. Widzę siebie z takimi paznokciami, nawet jak skończy się miesiąc świadomości raka piersi. Na sto procent do końca tygodnia. Rozważam, żeby zostały do końca życia. To fajne uczucie - zapewnił.

Rozstawiony w turnieju z numerem 2 O'Sullivan jeszcze czeka na rywala w 2. rundzie English Open. Jego kolejnego przeciwnika wyłoni pojedynek Ryana Daya z Markiem Lloydem we wtorek późnym wieczorem.