Sport

Patryk Dudek gościem "Okna na sport". "Nasza sytuacja to jedna wielka niewiadoma"

Patryk Dudek gościem

Kolejny dzień bez zawodowego sportu był kolejnym dniem z "Oknem na sport" w mediach społecznościowych Eurosportu. W poniedziałek gościem programu był Patryk Dudek.

Autorski format naszej stacji dobił do już 12. odcinka. Podczas gdy wskutek epidemii koronawirusa świat sportu stanął w miejscu, w Eurosporcie próbujemy podtrzymać ogień rywalizacji poprzez kontakt z najlepszymi i najpopularniejszymi sportowcami w naszym kraju. Dudek był kolejnym z nich.

Jedna wielka niewiadoma

W trakcie rozmowy z Michałem Korościelem, Jakubem Pieczatowskim oraz Kacprem Merkiem nie mogło zabraknąć pytania o kwestię, która spędza sen z powiek nam wszystkich. O epidemię koronawirusa i jej wpływ na codzienność.

W przypadku bydgoszczanina ta codzienność to, jak w przypadku większości sportowców, próżnia, wyczekiwanie tego, co przyniesie przyszłość, a także zmaganie się z konsekwencjami pandemii.

- Na razie w zawieszonej lidze jest cisza, niemniej będzie to dla nas spory problem, ponieważ zainwestowaliśmy zimą spore pieniądze w sprzęt. Wielu zawodników czeka na pieniądze od klubów na przygotowania. Nasza sytuacja to jedna wielka niewiadoma. Mamy mechaników, których musimy opłacić. Psychologów, trenerów, resztę ekipy. Nie wiemy, co robić, gdzie trenować. Ja na razie zostaję w domu, tyle wiem. Reszta przyjdzie z czasem – podkreślił.

Sukces Zmarzlika szansą

Dudek jest przedstawicielem sportu, który cieszy się ogromną popularnością, ale tylko w określonych regionach kraju. Żużel może jednak z czasem zyskać na popularności w całej Polsce, czerpiąc z mistrzostwa świata oraz tytułu Sportowca Roku Bartosza Zmarzlika.

- Gdybyśmy tylko mogli zabłysnąć w telewizji, to bylibyśmy w stanie rozsławić samych siebie i naszą dyscyplinę. To byłby dla nas spory plus. Dla nas wszystkich sukces Bartka to bardzo ważna rzecz. Super, że Polak został mistrzem świata – cieszył się reprezentant kraju.
Gwiazdy Eurosportu na wyciągnięcie ręki

W "Oknie na sport" koncentrujemy się przede wszystkim na dyscyplinach, które można śledzić na antenach Eurosportu. W poprzednich odcinkach gośćmi byli także m.in. jeden z dwóch polskich snookerzystów w World Tourze Adam Stefanów, triumfator ostatniej edycji Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki, najlepsza polska biathlonistka Monika Hojnisz-Staręga, brązowy medalista mistrzostw świata w Dausze na 1500 m Marcin Lewandowski oraz jeden z najlepszych polskich kolarzy Michał Kwiatkowski. Zapraszamy na codzienne transmisje.