Pięć goli PSG. Mbappe obraził się na trenera

Piłkarze PSG pokonali u siebie Montpellier aż 5:0 w 22. kolejce francuskiej Ligue 1. Więcej niż o zwycięstwie mistrzów Francji mówi się o zachowaniu napastnika paryżan Kyliana Mbappe, który był wyraźnie poirytowany zmianą w drugiej połowie.

Paryżanie załatwili sprawę już do przerwy. Schodząc do szatni wygrywali już 3:0. Prowadzenie dał im w 8. minucie Pablo Sarabia, a pod koniec pierwszej części bramkę dla gospodarzy zdobył także Angel Di Maria, samobójcze trafienie zanotował Daniel Congre. W drugiej połowie po golu dołożyli Mbappe oraz Layvin Kurzawa.

Irytacja Mbappe

W 68. minucie, przy wyniku 5:0, trener PSG Thomas Tuchel zdecydował się na pierwszą zmianę. W miejsce Mbappe desygnował do gry Mauro Icardiego. Tak wczesna zmiana nie spodobała się jednak Francuzowi, który próbował zignorować mówiącego do niego szkoleniowca.

Niemiec nie dał za wygraną, chwycił piłkarza za barki i próbował mu wytłumaczyć, co sądzi o zachowaniu 21-latka. Ten jednak nic sobie z tego nie robił. Rzucił coś w kierunku trenera, machnął ręką, nie wziął kurtki oferowanej przez jednego z ludzi ze sztabu i powędrował na ławkę.

Więcej goli na Parc des Princes już nie strzelono. Piłkarze Montpellier zobaczyli w tym meczu dwie czerwone kartki. Bramkarz Dimitry Bertaud został odesłany przez sędziego z boiska już w 17. minucie, natomiast Joris Chotard w końcówce spotkania (88.), w następstwie dwóch żółtych kartek.

- Dobrze rozpoczęliśmy mecz, a po tym, gdy na boisku zostało dziesięciu przeciwników, zrobiło się łatwiej - przyznał po spotkaniu Di Maria.

PSG ma 55 punktów i o 13 wyprzedza Olympique Marsylia, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Girondins Bordeaux.