"Pięta na wagę mistrzostwa". Cudowne podanie Benzemy, Real liderem

Piłkarze Realu Madryt wykorzystali stratę punktów przez Barcelonę. Pokonali na wyjeździe zamykający tabelę Espanyol 1:0 i sześć kolejek przed końcem rozgrywek samodzielnie objęli prowadzenie w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.

Na Królewskich po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem nie ma mocnych. W niedzielę odnieśli piąte kolejne zwycięstwo, choć nie przyszło ono łatwo.

Jedynego gola zdobył tuż przed przerwą Casemiro. To czwarte trafienie w sezonie Brazylijczyka, któremu świetnie podał piętą Francuz Karim Benzema.

"Casemiro dał lidera" - napisała z kolei gazeta sportowa "AS", a "Marca" dodała: "Cudowne zagranie Benzemy przybliża Real do tytułu. Pięta na wagę mistrzostwa".

Wykorzystali potknięcie Barcelony

Dzięki tej wygranej Real ma 71 punkty i o dwa wyprzedza Barcelonę, która w sobotę zremisowała w Vigo z Celtą 2:2.

Katalończycy dwukrotnie prowadzili po bramkach Urugwajczyka Luisa Suareza, ale gospodarzom udało się dwa razy doprowadzić do wyrównania. Niemieckiego bramkarza Marca-Andre ter Stegena pokonali Rosjanin Fiodor Smołow i z rzutu wolnego Iago Aspas dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

W końcówce Celta mogła nawet strzelić zwycięską bramkę, ale w stuprocentowej sytuacji nie popisał się Nolito, który zamiast posłać piłkę do siatki z bliska zagrał ją wprost do ter Stegena.