Pogoń nie dała się Legii

Bez rozstrzygnięcia i goli w meczu 8. kolejki ekstraklasy w Szczecinie. Pogoń - Legia 0:0.

W dwóch poprzednich spotkaniach obie drużyny zdobyły komplet punktów. W ligowej tabeli również były blisko siebie. Piąta Legia miała nad siódmą Pogonią tylko dwa punkty przewagi. Trzeba jednak dodać, że szczecinianie rozegrali jeden mecz mniej.

Dobrych akcji jak na lekarstwo

Mecz w Szczecinie mógł ułożyć się wręcz idealnie dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie piłkarze Kosty Runjaicia sprytnie rozegrali rzut wolny, po którym znakomitą okazję zmarnował Luka Zahović. Słoweniec przestrzelił z pięciu metrów.

Od tego momentu próżno było doszukać się drugiej przynajmniej tak dogodnej sytuacji Pogoni przed przerwą. Legia również nie potrafiła szczególne zagrozić bramce Dante Stipicy. Chorwat został sprawdzony tylko raz, ale ze strzałem głową Tomasa Pekharta poradził sobie znakomicie.

Przedwczesna radość Kucharczyka

Po przerwie Czech miał kolejną okazję do strzelenia gola, ale znowu zatrzymał go Stipica. Tym razem po rajdzie Joela Valencii Pekhart dostał piłkę na jedenastym metrze. Oddał strzał, po którym Legia miała tylko rzut rożny.

W 62. minucie piłka po raz pierwszy w tym meczu wpadła do bramki Boruca. Byłego reprezentanta Polski strzałem z najbliższej odległości pokonał Michał Kucharczyk. Radość byłego piłkarza Legii nie potrwała jednak długo, bo sędziowie słusznie dopatrzyli się pozycji spalonej.

W ostatnich minutach groźniejsza była Legia. Jeśli strzały mistrzów Polski już leciały w światło bramki, to zatrzymywały się na bezbłędnym dziś Stipicy.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:0