Sport

Polscy siatkarze błyszczeli na włoskich parkietach

Polscy siatkarze błyszczeli na włoskich parkietach

Bartosz Bednorz poprowadził Leo Shoes Modena do wygranej u siebie z Tonno Callipo Calabrią Vibo Valentia 3:1 w meczu ligi włoskiej siatkarzy. Cucine Lube Civitanova, z Mateuszem Bieńkiem w składzie, pokonało na wyjeździe Itas Trentino 3:1. W sobotę świetnie punktował Bartosz Kurek.

Bednorz zdobył 25 punktów, mając bardzo dobrą, 73-procentową skuteczność. Tym samym potwierdził wysoką formę, jaką prezentuje od początku sezonu. Polak często jest liderem swojego zespołu.

Modena po rozegraniu 12 spotkań ma tyle samo punktów co druga Sir Safety Conad Perugia, ale odniosła jedno zwycięstwo mniej niż drużyna prowadzona przez trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena.

Epizod Bieńka

Liderem jest Lube, które ma siedem punktów przewagi nad dwiema kolejnymi ekipami w stawce. Bieniek jak na razie w tym sezonie sporadycznie trafia do wyjściowego składu obrońców tytułu. W niedzielę był rezerwowym i wszedł na boisko tylko na krótko, w pierwszym i czwartym secie.

W tym czasie nie zdobył żadnego punktu ani nie pojawił się na zagrywce. Jego klubowy kolega, Brazylijczyk kubańskiego pochodzenia, Leal Yoandy uzyskał 15 pkt. Gospodarzom nie pomógł fakt, że Amerykanin Russell Aaron miał dorobek o siedem "oczek" większy.

Lube i drużyna z Trydentu trafiły na siebie również w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przed nimi jeszcze oba spotkania między sobą w tych rozgrywkach.

Skuteczny Kurek

W sobotę kolejny efektowny występ w ekstraklasie Italii odnotował Bartosz Kurek. Zdobył 27 pkt i był najlepszym zawodnikiem zespołu Vero Volley Monza, który wygrał u siebie z Kioene Padwa 3:2. Ekipa atakującego reprezentacji Polski plasuje się na ósmym miejscu w tabeli.

Perugia, w której pod okiem Heynena występuje przyjmujący reprezentacji Polski Wilfredo Leon, do zmagań w Serie A wróci 26 grudnia. Zmierzy się wtedy z Top Volley Latina.