Sport

Powiększa się polska kolonia we Włoszech

Powiększa się polska kolonia we Włoszech

Z trzeciej drużyny ligi polskiej do drugiej ligi włoskiej. Napastnik Piotr Parzyszek przechodzi z Piasta Gliwice do Frosinone Calcio na zasadzie transferu definitywnego. Wartości transakcji nie ujawniono.

27-letni piłkarz bronił barw gliwickiego klubu przez dwa sezony, zdobywając mistrzostwo Polski i w poprzednich rozgrywkach brązowy medal. Do gliwickiego zespołu dołączył w lipcu 2018, podpisał wtedy trzyletni kontrakt.

Piast był jego pierwszą polską drużyną. Wcześniej grał w Holandii, Danii, Anglii. Do Gliwic przyszedł z ekstraklasowego holenderskiego PEC Zwolle. Teraz wznawia międzynarodową karierę.

- Chciałbym podziękować wszystkim osobom w klubie oraz kibicom za dwa ostatnie lata. Przez ten czas Gliwice stały się naszym domem i zawsze chętnie będziemy tutaj wracać. Dziękuję za wsparcie oraz za zaufanie - powiedział Parzyszek cytowany przez klubową stronę internetową.

Krok naprzód

- Słowa uznania należą się przede wszystkim chłopakom, z którymi przez ostatnie dwa lata mogłem dzielić szatnię. To wyjątkowa grupa ludzi, z którą dobrze rozumiałem się zarówno na boisku, jak i poza nim. Ostatnie sezony były najlepsze w mojej karierze nie tylko pod względem sukcesów drużynowych, ale również indywidualnych, ponieważ w Piaście rozwinąłem się jako piłkarz i jako człowiek - dodał, żegnając się z Gliwicami. Wyjaśnił, że zdecydował się na transfer, chcąc zrobić kolejny piłkarski krok do przodu.

Włochy to popularny piłkarski kierunek dla piłkarzy z Polski. Markę Polakom w Italii wyrabiają przede wszystkim tacy zawodnicy jak Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Łukasz Skorupski.

Parzyszek nie pojechał już z Piastem do Mielca na poniedziałkowy mecz ekstraklasy ze Stalą, przegrany przez gliwiczan 2:3. W obecnych rozgrywkach w gliwickich barwach nie ma też dwóch innych podstawowych wcześniej graczy - angielskiego pomocnika Toma Hateleya i słoweńskiego obrońcy Urosa Koruna.

Piast po pięciu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy z jednym zdobytym punktem. W eliminacjach Ligi Europy gliwiczanie dotarli do trzeciej rundy, w której na wyjeździe przegrali z duńskim FC Kopenhaga 0:3. To był ostatni mecz Parzyszka w Piaście. Napastnik rozegrał w gliwickich barwach 85 spotkań i zdobył 23 bramki.