Sport

Radość piłkarzy i cierpienie kibica. Klub przeprasza w imieniu zawodnika i chorągiewki

Radość piłkarzy i cierpienie kibica. Klub przeprasza w imieniu zawodnika i chorągiewki

Nietypowy incydent podczas meczu angielskiej ekstraklasy. Zwycięski gol Newcastle w ostatnich sekundach meczu z Chelsea miał słodko-gorzki smak dla jednego z fanów gospodarzy, który ucierpiał przez zbyt ekspresyjną radość zawodników.

Była 94. minuta spotkania na St. James Park, kiedy Isaac Hayden wykorzystał dokładne dośrodkowanie i strzałem głową dał swojej ekipie gola na 1:0 i w konsekwencji zwycięstwo.

Z radości oszaleli i piłkarze, i kibice. Pierwsi ruszyli więc do narożnika, by cieszyć się razem z drugimi. Jednym z najbardziej rozemocjonowanych był pomocnik Matt Ritchie, który potężnie kopnął chorągiewkę wyznaczającą róg boiska. Ta wystrzeliła w powietrze i z impetem trafiła jednego z kibiców w miejsce najczulsze z możliwych.

Usiadł na schodkach

Mężczyzna mocno odczuł uderzenie, usiadł na schodkach i przez dłuższą chwilę walczył z bólem.

Krótkie nagranie całego zdarzenia trafiło do sieci i zyskało dużą popularność. Skorzystało z tego Newcastle, które je udostępniło i zwróciło się do pechowca. "Przeprosiny od Matta Ritchiego i... chorągiewki" - napisano.


Trafienie Haydena dało Newcastle niespodziewane zwycięstwo nad Chelsea i w efekcie awans na 12. miejsce w tabeli Premier League. The Blues zajmują po 23 kolejkach czwartą, gwarantującą udział w Lidze Mistrzów, lokatę.

23. kolejka Premier League:

sobota

Watford - Tottenham 0:0
Arsenal - Sheffield United 1:1
Brighton - Aston Villa 1:1
Manchester City - Crystal Palace 2:2
Norwich - Bournemouth 1:0
Southampton - Wolverhampton 2:3
West Ham - Everton 1:1
Newcastle - Chelsea 0:0

niedziela

Burnley - Leicester (15.00)
Liverpool - Manchester United (17.30)